Slavia se připojila k programu Fotbalem k přátelství

Sešívaná mládež se zúčastní mezinárodního programu Fotbalem k přátelství. Červenobílé a Českou republiku bude reprezentovat čtveřice – Aneta, Mikuláš, Marek a Martin z ročníků 2006 a 2007.

Mezinárodní sociální program Fotbalem k přátelství byl založen Gazpromem v roce 2013. Účastníky programu jsou mladí hráči, hráčky a mladí žurnalisté pokrývající akci Fotbalem k přátelství v rámci mezinárodního dětského mediálního centra. Finální event Fotbalem k přátelství se bude konat v Madridu od 28. května do 2. června 2019.

Součástí programu je například mezinárodní den Fotbalem k přátelství, v rámci kterého děti a dospělí z celého světa podporují program, účastní se zápasů přátelství a vážou náramky přátelství – oficiální symbol vyrobený z modré a zelené symbolizující oblohu nad fotbalovým hřištěm.

Mladí žurnalisté z celého světa si v rámci programu vyzkouší své dovednosti v Mezinárodním dětském tiskovém středisku, kde budou pokrývat aktuální sezonu programu Fotbalem k přátelství. Mladí reportéři využijí své schopnosti a budou spolupracovat s předními médii z celého světa.

Programu se účastní i mladí rozhodčí. Mnozí z nich se stanou členy International Friendship Camp a budou se účastnit řady sportů a vzdělávacích programů, například workshopů světových fotbalistů, tréninků pod mladými kouči a také zápasů.

Kluci a dívky včetně těch se speciálními potřebami a omezeními se každoročně v rámci akce Fotbalem k přátelství soustředí na dodržování devíti základních hodnot programu, kterými jsou přátelství, rovnost, spravedlnost, zdraví, mír, oddanost, vítězství a tradice.

Hlavní akce se letos uskuteční v centru Madridu. Turnaj v dětském fotbale odehrají smíšené týmy mladých hráčů – takzvané Týmy přátelství, jejich složení určí los. Jelikož je pak letošní ročník zaměřen na ochranu životního prostředí, ponese každý z týmů jméno ohroženého živočišného druhu.

Během závěrečného eventu se bude také konat Mezinárodní fórum Fotbalem k přátelství, které je věnováno rozvoji dětského a mládežnického fotbalu ve světě. Sedmá sezona projektu pak bude ukončena návštěvou finále Ligy mistrů na stadionu Wanda Metropolitano.

Aktuálně

Slávisté odlétají do Milána

včera
Sešívaní v neděli večer odletěli do Milána, kde se ve v úterý v rámci prvního skupinového zápasu Ligy mistrů střetnou se slavným Interem.

PŘEDSTAVENÍ: Inter Milán

včera
Jako první sešívané ve skupině Ligy mistrů čeká souboj na půdě Interu Milan. Pojďme si našeho úterního soupeře představit.

TOTÁLN! SEZONA vrcholí 8. dílem

včera
TOTÁLN! SEZONA vrcholí 8. dílem. Epizoda s názvem „Zbořil“ už od 19:00 na Slavia TV.

Další články