Slavia se připojila k programu Fotbalem k přátelství

Sešívaná mládež se zúčastní mezinárodního programu Fotbalem k přátelství. Červenobílé a Českou republiku bude reprezentovat čtveřice – Aneta, Mikuláš, Marek a Martin z ročníků 2006 a 2007.

Mezinárodní sociální program Fotbalem k přátelství byl založen Gazpromem v roce 2013. Účastníky programu jsou mladí hráči, hráčky a mladí žurnalisté pokrývající akci Fotbalem k přátelství v rámci mezinárodního dětského mediálního centra. Finální event Fotbalem k přátelství se bude konat v Madridu od 28. května do 2. června 2019.

Součástí programu je například mezinárodní den Fotbalem k přátelství, v rámci kterého děti a dospělí z celého světa podporují program, účastní se zápasů přátelství a vážou náramky přátelství – oficiální symbol vyrobený z modré a zelené symbolizující oblohu nad fotbalovým hřištěm.

Mladí žurnalisté z celého světa si v rámci programu vyzkouší své dovednosti v Mezinárodním dětském tiskovém středisku, kde budou pokrývat aktuální sezonu programu Fotbalem k přátelství. Mladí reportéři využijí své schopnosti a budou spolupracovat s předními médii z celého světa.

Programu se účastní i mladí rozhodčí. Mnozí z nich se stanou členy International Friendship Camp a budou se účastnit řady sportů a vzdělávacích programů, například workshopů světových fotbalistů, tréninků pod mladými kouči a také zápasů.

Kluci a dívky včetně těch se speciálními potřebami a omezeními se každoročně v rámci akce Fotbalem k přátelství soustředí na dodržování devíti základních hodnot programu, kterými jsou přátelství, rovnost, spravedlnost, zdraví, mír, oddanost, vítězství a tradice.

Hlavní akce se letos uskuteční v centru Madridu. Turnaj v dětském fotbale odehrají smíšené týmy mladých hráčů – takzvané Týmy přátelství, jejich složení určí los. Jelikož je pak letošní ročník zaměřen na ochranu životního prostředí, ponese každý z týmů jméno ohroženého živočišného druhu.

Během závěrečného eventu se bude také konat Mezinárodní fórum Fotbalem k přátelství, které je věnováno rozvoji dětského a mládežnického fotbalu ve světě. Sedmá sezona projektu pak bude ukončena návštěvou finále Ligy mistrů na stadionu Wanda Metropolitano.

Aktuálně

Vstupenky na Spartu jsou vyprodané

dnes
Vstupenky na nedělní zápas se Spartou jsou beznadějně vyprodané!

Je to snová sezona, hodnotí Souček

před 2 dny
Tomáš Souček byl v této sezoně jednou z ústředních postav zisku doublu. „Doufám, že to, co jsme tuhle sezonu dokázali, se zapíše do dějin," je si vědom úspěchu.

Všichni jsme šli za společným cílem

před 2 dny
Slavia po 77 letech vyhrála v jedné sezoně ligu i pohár a získala double. „Sezona se dá nazvat téměř dokonalou," říká po finálové výhře nad Baníkem asistent trenér Jaroslav Köstl.

Další články