Slavia utrpěla v Ostravě debakl | SK Slavia Praha

Slavia utrpěla v Ostravě debakl

OSTRAVA – Slavia prožila hodně hořké loučení s Pohárem ČMFS. V Ostravě dostala ve čtvrtfinále od úřadujícího ligového mistra „bůra“. Slávisté, kteří nastoupili v kombinované sestavě a bez zraněného Karla Pitáka, předvedli mdlý výkon a pro Baník nebyli bohužel vážným soupeřem. Skóre otevřel Maroš Klimpl, ještě do poločasu přidal další branku Petr Cigánek...
OSTRAVA – Slavia prožila hodně hořké loučení s Pohárem ČMFS. V Ostravě dostala ve čtvrtfinále od úřadujícího ligového mistra „bůra“. Slávisté, kteří nastoupili v kombinované sestavě a bez zraněného Karla Pitáka, předvedli mdlý výkon a pro Baník nebyli bohužel vážným soupeřem. Skóre otevřel Maroš Klimpl, ještě do poločasu přidal další branku Petr Cigánek. Po přestávce zasadili červenobílým dva bleskové údery František Metelka a David Bystroň a bylo rozhodnuto. Za hosty jen snížil Pavel Fořt, konečné slovo měl však domácí Lukáš Magera, který proměnil penaltu za faul Radka Bejbla.

„Hrálo akorát jedno mužstvo. Baníku jsme hru velmi usnadnili, protože u našich fotbalistů chybělo jakékoliv nasazení,“ řekl na úvod trenér Karel Jarolím. „Chtěli jsme co nejdéle držet stav 0:0 a pak nasadit útočnější typy, které by mohly utkání rozhodnout. Tenhle záměr nám ale vůbec nevyšel, když už jsme po deseti minutách prohrávali po gólu úplně osamoceného Klimpla,“ pokračoval kouč. „Doufám, že výsledek s hráči zatřepe a uvědomí si, že tohle není hodno Slavie,“ dodal Jarolím.

Zkušený trenér soupeře Jozef Jarabinský byl samozřejmě spokojený. „Za Slavii nastoupilo osm defenzivních hráčů, proto jsem očekával hustý presink a problémy ve středu hřiště. Jsem rád, že jsme brzy vstřelili dva góly a soupeři hru narušili. Těší mě také, že zápas uspokojil i diváky,“ uvedl Jarabinský.