Slavia uzavře rok 2018 utkáním v Jablonci

V pondělí od 18:00 nastoupí sešívaní k poslednímu zápasu v letošním roce, Slavii čeká duel na půdě Jablonce.

Jaké utkání čeká trenér Jindřich Trpišovský? „Očekávám těžký zápas, protože všichni víme, jak neúspěšnou bilanci má dlouhodobě Slavia s Jabloncem. Dlouho tam Slavia nevyhrála a výjimkou nebyla ani poslední dvě ligová utkání, která jsme prohráli. Ta utkání byla podobná. Hrají poctivě do defenzívy, nechci rozhodně nijak jejich výkon snižovat, nicméně nám dali vždy z prvních dvou střel dvě branky a my jsme zároveň v těch utkáních neproměnili spoustu šancí. Zahodili jsme dokonce dvě penalty. Svoji kvalitu ale ukazují, právě teď v Evropě zahráli výborné utkání. I když v některých zápasech dostali gól v posledních minutách, tak hráli výborně s Rennes, s Kyjevem, kde teď nyní navíc vyhráli. Je to výborný tým. Velkou otázkou je, jak bude vypadat hřiště. Hrajeme 17. prosince a záleží na tom, jaké bude počasí a terén, takže očekáváme náročné utkání," říká před závěrečným zápasem roku 2018 trenér.

„Je to pro nás další z těch velkých testů v probíhající sezóně. Ve čtvrtek nám to proti Zenitu všem podařilo a všichni jsme měli velkou radost, takže je to i test pro mužstvo, jak po takovém zápase zvládne takové těžké venkovní utkání v lize. Nesmíme mít v hlavách nějaké oslavy, ale jen tvrdou práci, to si všichni uvědomujeme. Je to pro nás test. Sezóna je dlouhá a tohle je situace, kdy po velkém úspěchu přichází rychle těžké utkání s výborným soupeřem, a já jsem přesvědčen, že se na něj dobře připravíme," věří trenér.

Také brankář Ondřej Kolář nečeká nic lehkého: „Zápas to bude těžký. Jablonec má formu, ukazuje to jak v Evropě, tak v domácí lize. Doufám, že to zvládneme za tři body a udržíme si pozici vpředu, a doufám, že Plzni odskočíme," řekl před duelem v Jablonci Ondřej Kolář.

Pro brankáře sešívaných je jako pro odchovance Liberce zápas proti Jablonci velice prestižní: „Jablonec jsem nikdy neměl rád. Jsem odchovanec Liberce, je to pro mě specifické. Jsem liberečák, a o to více chci vyhrát. Doufám, že zápas zvládneme za tři body a uděláme si hezké Vánoce," doufá Ondřej Kolář.

Trenéra může před posledním duelem roku těšit marodka, na které zůstávají jen dlouhodobě zranění Standa Tecl a Jakub Hromada: „Marodka je stejná jako před duelem se Zenitem. Kromě dlouhodobých marodů měl hned po utkání střevní potíže Jarda Zmrhal. Předzápasového tréninku se ovšem standardně účastní, a tak věříme, že bude připraven," zakončil trenér.

Aktuálně

Kluci ukázali, že jsou velký tým

včera
Asistent trenéra Jaroslav Köstl vnímal utkání i na některé chyby velmi pozitivně. „Výkon nebyl bezchybný, ale i přes to dokážu tvrdit, že byl skvělý,“ hodnotil po zápase.

Po herní stránce to bylo výborné, říká Souček

včera
Skvělým výkonem podpořeným dvěma vstřelenými góly pomohl Slavii k vítězství v 292. derby a postupu do finále poháru záložník Tomáš Souček. „Máme těžký program, vítězství nám ale nalije krev do žil," těší sešívanou dvaadvacítku.

Zaslouženě jsme vyhráli, těší Lukáše Masopusta

včera
Třetím gólem završil Lukáš Masopust jednoznačnou výhru 3:0 v pohárovém derby a pomohl k postupu do finále MOL Cupu: „Je to Mickův gól. Já jsem to dostal na zlatém podnosu," pochválil svého spoluhráče střelec třetí branky.

Další články