Slavia vyjádří podporu Wu-chanu

Sobotní utkání s Opavou věnuje SK Slavia Praha tisícům zdravotníků, kteří riskují své životy pro zdraví ostatních.

V průběhu prvního domácího utkání roku 2020 by sešívaní rádi vyjádřili podporu všem, kteří i na úkor vlastního zdraví pomáhají nakaženým koronavirem. „Sobotní zápas SK Slavia Praha a SFC Opava věnujeme lidem ve Wu-Chanu. Odvaha a obětavost lékařů a zdravotníků, kteří za pacienty od začátku epidemie denně nasazují své životy, zaslouží mimořádný respekt a úctu. Brání šíření nákazy a tím nás všechny. Hodně síly všem, jsme s Vámi!“ vzkazuje předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

Slavia už spolu se Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce vybrala koncem ledna ve vlastních řadách více než pět milionů korun, za které pak nakoupila roušky a respirátory, které odeslala do Číny. Sešívaní pak v sobotu před utkáním vyjádří svou podporu a solidaritu jak vzkazem na banneru, tak speciálními tričky, ve kterých nastoupí.

Slavia se vyjádřením solidarity připojuje k předním evropským klubům, jakými jsou FC Barcelona, Inter Milan, Benfica, Wolverhampton a další.

Koronavirus 2019-nCov, případně také nazývaný wuchanský koronavirus, se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v čínské provincii Chu-pej, v níž se nachází jedenáctimilionové město Wu-chan. Nebezpečný vir paralyzoval nejen celou Čínu, v níž se v karanténě ocitly miliony lidí. Nebezpečnému onemocnění podlehlo už více než 2000 osob, nakažených je přes 74 000, mezi nimi až 3000 zdravotníků. Lékaři pracují ve 12hodinových směnách, mají nedostatek ochranných obleků a veškerých pomůcek, což je důvod, proč se do pomoci zapojila i Slavia. 

Aktuálně

Třetí díl Řečnického klubu s Janem Bořilem

včera
V úterý se můžete těšit na třetí díl Řečnického klubu! Tentokrát bude hostem člen A-týmu Slavie, a to rovnou kapitán Jan Bořil!

Gareth Hughes a Slavia: Blízký vztah na dálku

před 3 dny
„Za Slavií všude jezdíme,“ slibuje jeden z nejznámějších chorálů našich fanoušků. Aby ale za Slavií všude jezdil člověk, jehož domov dělí od Edenu vzdušnou čarou 1300 kilometrů, to už stojí za zvláštní zmínku.

Důvěra je klíčová, shodují se trenéři

27.03.2020
Trenéři Pavel Trávník, jako hlavní trenér, a Jan Bauer, jako jeho asistent, u nejstarší dorostenecké kategorie U19 nyní s hráči musí komunikovat jinak než jsou zvyklí. Shodují se ovšem na tom, že důvěra je v tomto období klíčová.

Další články