Slavia vyjádří podporu Wu-chanu

Sobotní utkání s Opavou věnuje SK Slavia Praha tisícům zdravotníků, kteří riskují své životy pro zdraví ostatních.

V průběhu prvního domácího utkání roku 2020 by sešívaní rádi vyjádřili podporu všem, kteří i na úkor vlastního zdraví pomáhají nakaženým koronavirem. „Sobotní zápas SK Slavia Praha a SFC Opava věnujeme lidem ve Wu-Chanu. Odvaha a obětavost lékařů a zdravotníků, kteří za pacienty od začátku epidemie denně nasazují své životy, zaslouží mimořádný respekt a úctu. Brání šíření nákazy a tím nás všechny. Hodně síly všem, jsme s Vámi!“ vzkazuje předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

Slavia už spolu se Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce vybrala koncem ledna ve vlastních řadách více než pět milionů korun, za které pak nakoupila roušky a respirátory, které odeslala do Číny. Sešívaní pak v sobotu před utkáním vyjádří svou podporu a solidaritu jak vzkazem na banneru, tak speciálními tričky, ve kterých nastoupí.

Slavia se vyjádřením solidarity připojuje k předním evropským klubům, jakými jsou FC Barcelona, Inter Milan, Benfica, Wolverhampton a další.

Koronavirus 2019-nCov, případně také nazývaný wuchanský koronavirus, se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v čínské provincii Chu-pej, v níž se nachází jedenáctimilionové město Wu-chan. Nebezpečný vir paralyzoval nejen celou Čínu, v níž se v karanténě ocitly miliony lidí. Nebezpečnému onemocnění podlehlo už více než 2000 osob, nakažených je přes 74 000, mezi nimi až 3000 zdravotníků. Lékaři pracují ve 12hodinových směnách, mají nedostatek ochranných obleků a veškerých pomůcek, což je důvod, proč se do pomoci zapojila i Slavia. 

Aktuálně

B-tým: Remíza na hřišti Admiry, trefil se Ekpai

včera
Sešívané béčko remizovalo v prvním ligovém zápase sezony na hřišti Admiry 1:1. Jediným úspěšným střelcem Slavie se stal Ubong Ekpai.

B-tým vstoupí do sezony v neděli na půdě Admiry

před 2 dny
B-tým už v neděli vstoupí do soutěžního ročníku ČFL skupiny A. První utkání čeká sešívané s pražskou Admirou.

Taras? Teď stoper číslo 1. Fanoušci jsou jako živá voda

před 3 dny
Jindřich Trpišovský po vítězném utkání v Teplicích chválil Oscara, třígólového Ivana Schranze i Tarase Kačarabu. A smekl také před fanoušky, kteří na startu nové ligové sezony plní stadiony.

Další články