Slavia vyjádří podporu Wu-chanu

Sobotní utkání s Opavou věnuje SK Slavia Praha tisícům zdravotníků, kteří riskují své životy pro zdraví ostatních.

V průběhu prvního domácího utkání roku 2020 by sešívaní rádi vyjádřili podporu všem, kteří i na úkor vlastního zdraví pomáhají nakaženým koronavirem. „Sobotní zápas SK Slavia Praha a SFC Opava věnujeme lidem ve Wu-Chanu. Odvaha a obětavost lékařů a zdravotníků, kteří za pacienty od začátku epidemie denně nasazují své životy, zaslouží mimořádný respekt a úctu. Brání šíření nákazy a tím nás všechny. Hodně síly všem, jsme s Vámi!“ vzkazuje předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

Slavia už spolu se Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce vybrala koncem ledna ve vlastních řadách více než pět milionů korun, za které pak nakoupila roušky a respirátory, které odeslala do Číny. Sešívaní pak v sobotu před utkáním vyjádří svou podporu a solidaritu jak vzkazem na banneru, tak speciálními tričky, ve kterých nastoupí.

Slavia se vyjádřením solidarity připojuje k předním evropským klubům, jakými jsou FC Barcelona, Inter Milan, Benfica, Wolverhampton a další.

Koronavirus 2019-nCov, případně také nazývaný wuchanský koronavirus, se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v čínské provincii Chu-pej, v níž se nachází jedenáctimilionové město Wu-chan. Nebezpečný vir paralyzoval nejen celou Čínu, v níž se v karanténě ocitly miliony lidí. Nebezpečnému onemocnění podlehlo už více než 2000 osob, nakažených je přes 74 000, mezi nimi až 3000 zdravotníků. Lékaři pracují ve 12hodinových směnách, mají nedostatek ochranných obleků a veškerých pomůcek, což je důvod, proč se do pomoci zapojila i Slavia. 

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Liberce

před 2 dny
Poslední výjezd v letošní sezoně nás čeká do Liberce, v neděli 5. července tam změříme síly s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

V neděli od 17:00 v Liberci

před 2 dny
Poslední venkovní utkání letošní sezony odehrají sešívaní v neděli od 17:00 na hřišti Liberce. V preview zápas vyhlíží asistent trenéra Jaroslav Köstl a záložník Patrik Hellebrand.

B-tým: V Písku výhra po penaltách

01.07.2020
Cestu Metal Conexion Cup Letní ligou uzavřela rezerva Slavie výhrou po pokutových kopech na půdě Písku.

Další články