Slavia zahájila letní přípravu

PRAHA – Ve středu 18. června zahájil A-tým letní přípravu před sezonou 2014/15. Do tréninku se zapojili navrátilci z hostování Martin Berkovec, Štěpán Koreš nebo Jan Mikula.
Slávisté měli ve středu sraz v 10:00, následovalo seznámení s novým trenérem Miroslavem Beránkem a prvními dvěma členy nově se tvořícího realizačního týmu. Asistentem trenéra bude Aleš Křeček, trenérem gólmanů Juraj Šimurka.

Sešívané čekala bezmála dvouhodinová tréninková jednotka, při které bylo na programu vše potřebné: kondice, zakončení, kombinace a podobně.

Ve čtvrtek už se budou sešívaní připravovat na soustředění. Nakonec však A-tým neodcestuje do Blšan, ale do Nového Města na Moravě. Důvodem je po úterní kontrole nevyhovující stav hracích ploch v Blšanech. Sportovní úsek Slavie tak rychle na daný problém zareagoval a zajistil soustředění na Vysočině.

Do přípravy Slavie se zapojili tito hráči:

Martin Berkovec, Matej Rakovan, Karel Hrubeš, Josef Řehák, Martin Dostál, Milan Nitrianský, Jan Mikula, Marek Kodr, Martin Dobrotka, Tomáš Souček, Marek Čepelák, Luboš Tusjak, Ondřej Bejbl, Marcel Gecov, Nikolas Salašovič, Viktor Šimeček, Robert Hrubý, Jaromír Zmrhal, Jiří Sodoma, Václav Prošek, Štěpán Koreš, Martin Hurka, Karel Piták, Martin Juhar, Jan Vošahlík, Tomáš Mičola, Pavel Vyhnal, Marek Červenka, Milan Škoda

Zdravotní problémy v současnosti trápí Tomáše Mičolu a Pavla Vyhnala, kteří se zotavují po operaci kolene. Karel Piták si v závěru sezony natrhl vazy v kotníku. „Věřím, že bych na konci června mohl začít běhat,“ uvedl pro slavia.cz Piták.

Do přípravy se z rodinných důvodů nezapojili obránce Fernando Neves a záložník Damien Boudjemaa. Jakub Jankto se do přípravy zapojí v příštím týdnu.

Fotogalerie

Aktuálně

V osmifinále Evropské ligy po šestnácti letech

dnes
Dvojzápas se španělskou Sevillou bude pro Slavii první účastí v osmifinále Evropské ligy od sezony roku 2002/2003, kdy na přelomu února a března sešívaní svedli vyrovnaný souboj s tureckým Beşiktaşem.

Plnili jsme taktiku, to byl klíč k úspěchu

dnes
Lukáš Masopust si připal první soutěžní start za Slavii a významným dílem přispěl k postupu v EL. „Na hřišti jsme nechali všechno a odměnilo nás to," radoval se po zápase.

Kam o víkendu na mládežnický fotbal?

dnes
Dorostenecké týmy čekají o víkendu zajímavé duely. Nejstarší tým hraje na půdě třetiligového Benešova, U16 čeká derby proti Spartě.

Další články