Slavia získala Denise Halinského

Do Slavie míří mládežnický reprezentant Denis Halinský. Osmnáctiletý obránce, který přichází z Příbrami, v Edenu podepsal tříletou smlouvu. Přípravu zahájí ve Vlašimi, kam by měl odejít pro podzimní část na hostování.

„Přestoupit do Slavie je pro mě velká čest. Vynaložil jsem fotbalu velké úsilí, jsem za to moc rád. Do Vlašimi se těším, mám rád nové výzvy a konkurenci. Budu na sobě dál pracovat a doufám, že jednou vyběhnu na hřiště v Edenu,“ říká Denis Halinský.

„Denise jsme sledovali dlouho, v osmnácti letech má všechno před sebou. Líbí se nám, že dokáže zahrát na více pozicích. Na stoperu, na krajích obrany, na šestce. Věříme, že je to hráč, který má schopnosti na to, aby se v budoucnosti popral o místo v prvním týmu Slavie. Od jeho působení ve Vlašimi si slibujeme, že nasaje atmosféru a styl, který se podobá tomu, kterým se profiluje slávistické áčko. Denisovi přejeme, aby se mu ve Vlašimi dařilo, aby dále rozvinul svůj talent," dodává za sportovní úsek Slavie Přemysl Kovář.

188 centimetrů vysoký stoper v loňské sezoně debutoval v seniorské kategorii. Během ročníku 2021/22 nastoupil v dresu Příbrami do 27 utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Dvakrát skóroval, 16. dubna vstřelil v 90. minutě vítěznou branku v domácím zápase proti Vlašimi. Trefil se i při výhře nad Žižkovem na začátku března.

Halinský prošel reprezentací do 19 let, za U20 si premiéru odbyl 1. června v přátelském duelu s Chorvatskem, když odehrál druhý poločas. Mladíci zvítězili 3:0 díky brankám Matěje Juráska a Marka Ichy, kteří se Slavií absolvovali v polovině června první soustředění v rakouském Aigenu.

Aktuálně

Slávisté podruhé odcestovali do Rakouska

dnes
Sešívaní v neděli opět zamířili do rakouského Aigenu, kde je čeká poslední fáze přípravy před startem nové sezony.

Plán letní přípravy B-týmu

před 2 dny
Slávistický B-tým po úspěšné a postupové sezoně zahájí letní přípravu na začátku července. Sešívané čeká soustředění a přípravná utkání.

​Informace k přípravným zápasům Slavie v Rakousku

před 3 dny
V průběhu druhého soustředění v rakouském Aigenu odehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského tři přípravná utkání. Přečtěte si důležité informace k těmto duelům.

Další články