Slavia získala do ofenzivy Senegalce Dame Diopa

PRAHA – Slavia získala posilu do ofenzivy. Jako volný hráč přichází do Edenu senegalský útočník či ofenzivní záložník Dame Diop. Jedenadvacetiletý hráč podepsal se Slavií smlouvu na dva roky s dvouletou opcí.
Senegalský útočník Dame Diop se narodil 15. února 1993 ve městě Luga a jako mládežník působil ve fotbalové škole M‘Bour. V březnu 2012 se poprvé podíval do Evropy, když si jej vybral ruský FK Chimki. V podmoskevském klubu ale Diop nenastoupil ani k jednomu soutěžnímu utkání a v srpnu 2012 odešel na hostování do arménského FK Shirak.

Po skončení hostování pak v únoru 2013 do arménského týmu, se kterým získal tamní titul, přestoupil natrvalo. V uplynulé sezoně odehrál v domácí soutěži 25 utkání a vstřelil 8 branek. 183 cm vysoký hráč nastupoval i v evropských pohárech. V loňském roce ve čtyřech utkáních kvalifikace Ligy mistrů, letos ve dvou zápasech kvalifikace Evropské ligy proti Šachtoru Karaganda. Diop má na svém kontě už tři starty za seniorskou reprezentaci Senegalu, čtyři zápasy odehrál v dresu národního týmu do 23 let.

Aktuálně

Bratři Pudilové: Společně za snem

včera
Sešívaná dvojčata Adam a Miloš Pudilovi zažívají skvělou sezonu. Po posledním domácím zápase Slavie U19, ve kterém se oba trefili, promluvili o svém posunu, zápasech za A-tým i plánech na společnou dovolenou.

U17 oslavila zisk mistrovského titulu

včera
Slávisté z kategorie U17 se stali mistry v I. Celostátní dorostenecké lize pro soutěžní ročník 2021/2022. Mladší dorostenci oslavili vítězství v ročníku po posledním domácím utkání v sobotu na Xaverově.

U19: Výhra v předposledním kole, titul na dosah

včera
Slávistická devatenáctka zvítězila 4:2 nad Mladou Boleslaví a přiblížila se titulu. Trefili se bratři Pudilové, David Planka a Ondřej Kričfaluši.

Další články