Slavia získala na hostování brankáře Mateje Rakovana

Do Slavie přichází na hostování dvaadvacetiletý brankář Matej Rakovan.

Brankář Matej Rakovan absolvoval ve čtvrtek se Slavií první trénink. Foto: Michal Býček.

PRAHA/EDEN – V zimním přestupovém období už Slavia přivedla obránce, záložníka i útočníka, posledním neposíleným postem zůstávala až doposud pozice brankáře. To už ale také neplatí. Ve čtvrtek 17. ledna sešívaní potvrdili hostování talentovaného slovenského gólmana Mateje Rakovana z MŠK Žilina.

„Slavia se dohodla s hráčovým mateřským klubem MŠK Žilina na půlročním hostování, jehož součástí je i následná opce," upřesnil dohodu sportovní ředitel Slavie Miroslav Držmíšek.

„Je to další z talentovaných brankářů, kterého Slavia dlouhodobě sledovala a ráda by ho vyzkoušela. Naše pozornost byla na Mateje Rakovana zaměřena už od letního přestupového termínu,“ uvedl dále Držmíšek.

Dvaadvacetiletý Matej Rakovan působil v MFK Karviná. Foto: Michal Býček.

Brankář Matej Rakovan se narodil 14. března 1990. Bez tří centimetrů dva metry vysoký gólman na podzim hostoval ze Žiliny ve druholigové Karviné, kde se stal oporou týmu, když naskočil do čtrnácti podzimních utkání. Tento mladý gólman sbíral herní zkušenosti také v Liptovském Mikuláši, kde hostoval. Na Slovensku se stal Matej Rakovan členem slovenské reprezentace do 21 let, za kterou odehrál tři utkání, v současnosti však už do ní věkem nespadá.

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

včera
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

včera
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 2 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články