Slavia získala obránce či záložníka Simona Deliho

PRAHA – Slavia hlásí posilu do zálohy či obrany, do Edenu přichází záložník z Pobřeží Slonoviny Simon Deli. Přestup ze Sparty byl formálně dotažen a Simon Deli už je s A-týmem na Slovensku.
Simon Deli podepsal se Slavií smlouvu na tři a půl roku, kontrakt tedy vyprší 30. června 2018. „Deliho jsme dlouhodobě sledovali a měli o něj velký zájem. Vidíme v něm obrovský potenciál, je použitelný ve středu zálohy i jako stoper. Teď se nám povedlo transfer dotáhnout a věřím, že bude pro Slavii velkou posilou,“ uvedl sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

„Jsem moc rád, že se povedlo přestup dotáhnout. Slavia je velký český klub a pro mě je výzvou za ni hrát. A hlavně se společně s týmem pokusit jípomoci v posunu tabulkou výše,“ uvedl bezprostředně po podpisu smlouvy Simon Deli, se kterým odpoledne přineseme rozhovor.

Novou akvizici si pochvaluje také trenér Miroslav Beránek. „Jsem rád, že Simon přišel, protože je to hráč, který nám může pomoci svou všestranností. Může hrát jak stopera, tak středního záložníka. Je fyzicky velmi dobře připravený, silný v soubojích a ve hře hlavou. Věřím, že našemu týme vydatně pomůže," věří kouč Beránek. Jednou z dalších výhod je, že v Česku už je rok a půl, Je adaptovaný, snaží se mluvit česky, takže i na tomto budeme pracovat," dodal trenér Slavie.

Třiadvacetiletý obránce či záložník Simon Deli se narodil 27. října 1991. Do Čech přišel do Sparty, za kterou ale v lize nikdy nenastoupil. V minulé sezoně nejprve velmi úspěšně hostoval v dresu Českých Budějovic, kterým velmi dobrými výkony pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. Na podzim patřil ke klíčový hráčům v Příbrami, kde také hostoval.

Fotogalerie

Aktuálně

Věřím, že kádr udržíme pohromadě

dnes
Úlevu cítí po zisku mistrovského titulu sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar. „Krizové momenty přišly kolem velkých zápasů v Evropské lize. Před kluky i celým realizačním týmem musím smeknout," říká po zápase s Baníkem.

Hrozně moc si titulu cením, hodnotí Souček

včera
Klíčová opora sešívaných v této sezoně Tomáš Souček si na své konto připsal už druhý mistrovský titul. Tentokrát si ale titulu cení mnohem více.

Jsem šťastný, jak jsme se v sezoně prezentovali

včera
Sešívaní díky remíze na hřišti ostravského Baníku získali po roční pauze další ligový titul. „Nebyl to top výkon, věřil jsem ale, že to dotáhneme. Byl jsem klidný,” říká trenér Jindřich Trpišovský.

Další články