Slavia získala obránce či záložníka Simona Deliho

PRAHA – Slavia hlásí posilu do zálohy či obrany, do Edenu přichází záložník z Pobřeží Slonoviny Simon Deli. Přestup ze Sparty byl formálně dotažen a Simon Deli už je s A-týmem na Slovensku.
Simon Deli podepsal se Slavií smlouvu na tři a půl roku, kontrakt tedy vyprší 30. června 2018. „Deliho jsme dlouhodobě sledovali a měli o něj velký zájem. Vidíme v něm obrovský potenciál, je použitelný ve středu zálohy i jako stoper. Teď se nám povedlo transfer dotáhnout a věřím, že bude pro Slavii velkou posilou,“ uvedl sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

„Jsem moc rád, že se povedlo přestup dotáhnout. Slavia je velký český klub a pro mě je výzvou za ni hrát. A hlavně se společně s týmem pokusit jípomoci v posunu tabulkou výše,“ uvedl bezprostředně po podpisu smlouvy Simon Deli, se kterým odpoledne přineseme rozhovor.

Novou akvizici si pochvaluje také trenér Miroslav Beránek. „Jsem rád, že Simon přišel, protože je to hráč, který nám může pomoci svou všestranností. Může hrát jak stopera, tak středního záložníka. Je fyzicky velmi dobře připravený, silný v soubojích a ve hře hlavou. Věřím, že našemu týme vydatně pomůže," věří kouč Beránek. Jednou z dalších výhod je, že v Česku už je rok a půl, Je adaptovaný, snaží se mluvit česky, takže i na tomto budeme pracovat," dodal trenér Slavie.

Třiadvacetiletý obránce či záložník Simon Deli se narodil 27. října 1991. Do Čech přišel do Sparty, za kterou ale v lize nikdy nenastoupil. V minulé sezoně nejprve velmi úspěšně hostoval v dresu Českých Budějovic, kterým velmi dobrými výkony pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. Na podzim patřil ke klíčový hráčům v Příbrami, kde také hostoval.

Fotogalerie

Aktuálně

Muris Mešanovič přestupuje do Mladé Boleslavi

včera
Bosenský útočník půl roku před koncem smlouvy odchází na přestup do Mladé Boleslavi. Slavii tak opouští po třech letech.

První zkušenost se španělským fotbalem

včera
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii španělskou Sevillu. „Myslím si, že pro fanoušky i pro nás je to velký tým, nastupují za něj skvělí hráči," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jugas na hostování do Boleslavi, Sýkora do Liberce

včera
Slavia pouští na hostování do konce sezony bez opce dva hráče z A-týmu. Jakub Jugas bude hostovat v Mladé Boleslavi a Jan Sýkora v Liberci.

Další články