Slavia získala posilu: Přichází Jan Štohanzl

PRAHA – Slavia získala po úvodu ligy novou posilu. Kádr Dušana Uhrina posílí Jan Štohanzl, který naposledy působil v Mladé Boleslavi. Příchod tvořivého záložníka se definitivně doladil v pátek dopoledne.
Jan Štohanzl přichází na roční hostování s opcí na přestup. „Dlouhodobě o mě měli trenéři zájem. Právě kvůli tomuto hledisku jsem zvolil Slavii. Chtěl bych Slavii co nejvíce pomoci. Udělám maximum pro to, abych odevzdal sto procent toho, co ve mně je a pomohl týmu posunout se výš,“ uvedl Jan Štohanzl, který bude na dresu nosit číslo 9.

V neděli by si mohl připsat svůj první start v sešívaném dresu. Navíc proti Jihlavě, kde s fotbalem začínal. „Určitě se těším, dlouho jsem nehrál. Po těch posledních dnech, které byly opravdu náročné, se na to opravdu těším. Navíc proti Jihlavě,“ pokračuje Štohanzl, který má s Edenem zkušenosti.

„Když jsem byl v Bohemce, tak jsme tu hráli. V Edenu se mi vždycky hrálo dobře. Při zápasech Slavie je tu skvělá atmosféra. Chodil jsem se sem koukat i na Slavii. Fotbalové prostředí a skvělá atmosféra při zápasech je také jeden z důvodů, proč jsem si vybral právě Slavii, které bych chtěl co nejvíce pomoci,“ zakončil Štohanzl.

Jan Štohanzl v březnu oslavil třicáté narozeniny. Jelikož je původem z Vysočiny, jeho prvním klubem byla Jihlava, po které působil v Teplicích nebo Bohemians 1905. Od roku 2011 je hráčem Mladé Boleslavi, odkud si v minulé sezoně odskočil na hostování do nově vytvořené indické ligy, kde úspěšně působil v klubu Mumbai City FC a získal i individuální ocenění. Za národní týmy do 19 a 21 let si připsal dohromady devět startů.

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

včera
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

včera
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 2 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články