Slavia zruší sektorizaci na Kluž

Slavia zruší sektorizaci a umožní fandění jako na dosavadních UEFA zápasech v Edenu.

SK Slavia Praha odehraje ve středu jeden z nejdůležitějších zápasů posledních deseti let. O postup do základní skupiny Ligy mistrů se utká s rumunským týmem CFR Kluž. Protože je zápas organizován UEFA a je v nejpřísnějším režimu „Champions League“, SK Slavia Praha musí neprodleně navrhnout organizační a bezpečnostní opatření.

Vzhledem k mimořádnosti utkání rozhodlo představenstvo klubu zrušit pro zápas s CFR Kluž sektorizaci stadionu a některá další omezující opatření, která klub přijal v reakci na výtržnosti některých příznivců v zápase s Olomoucí. Důvodem zmírnění restrikcí pro zápas s Kluží je snaha ocenit a poděkovat tisícům fanoušků ze všech tribun stadionu, kteří se chovají slušně, klub podporují a nepřetržitě mu fandí. Velice si toho vážíme a chceme maximálně podpořit fandění v rozsahu srovnatelným s domácími zápasy s Chelsea či Sevillou.

Děkujeme také představitelům Tribuny Sever za prohlášení, které nám umožňuje pochopit jejich představu témat pro vzájemný dialog. O řadě z nich budeme rádi vést diskuzi tak jako dosud. Nelze je však racionálně projednat do zítřejšího zápasu, proto představenstvo přistoupilo k jednostrannému rozhodnutí o zrušení opatření pro zápas s Kluží a nechává na rozhodnutí fanouškovských sdružení, jakým způsobem a v jakém rozsahu zítra podpoří náš klub.

Zároveň dál platí přísný zákaz použítí pyrotechniky a vhazování jakýchkoliv předmětů na hrací plochu. Klub zároveň odsuzuje a považuje za nepřijatelné jakékoliv násilí a agresi na stadionu. Schody na Tribuně Sever budou obsazeny stevardy tak, aby schody byly volné a průchozí, jak regule UEFA vyžadují a v minulosti za tento prohřešek klub platil statisícové pokuty. Vyzýváme také všechny fanoušky, aby po skončení zápasu (ať bude výsledek jakýkoliv) v žádném případě NEVSTUPOVALI na plochu stadionu. UEFA v podobných situacích přijímá ty nejpřísnější disciplinární postihy, Slavia by téměř jistě hrála příští domácí zápas či dokonce zápasy evropských pohárů bez diváků. Zároveň hrozí poškození čerstvě položeného trávníku a tím mnohamilionové škody.

Prosíme všechny fanoušky, aby naše kroky podpořili, a aby vytvořili týmu neopakovatelnou atmosféru na stadionu. Mnohokrát jsme ukázali, že fotbal děláme pro fanoušky, a tak to i zůstane!

Spolu jsme silnější!

Aktuálně

V neděli od 18:30 proti Zbrojovce Brno

před 2 dny
Sešívaní vyzvou v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY na svém hřišti v neděli od 18:30 nováčka nejvyšší soutěže Zbrojovku Brno.

Tým ukázal obrovské srdce a velkou kvalitu

před 2 dny
Sešívaní zvítězili ve čtvrtém zápase základní skupiny Evropské ligy 3:1 na hřišti Nice. „Po všech stránkách to byl velice náročný zápas," říká Jindřich Trpišovský.

Za první gól jsem strašně rád. Vítězství je pro fanoušky

před 2 dny
Ondřej Lingr otevřel svůj gólový účet ve Slavii i zápis utkání v Nice výstavní trefou zpoza vápna. „Za takový první gól ve Slavii jsem neskutečně rád, vyšlo to parádně. V zápase jsme potvrdili formu, ve které musíme pokračovat."

Další články