Slavia zruší sektorizaci na Kluž

Slavia zruší sektorizaci a umožní fandění jako na dosavadních UEFA zápasech v Edenu.

SK Slavia Praha odehraje ve středu jeden z nejdůležitějších zápasů posledních deseti let. O postup do základní skupiny Ligy mistrů se utká s rumunským týmem CFR Kluž. Protože je zápas organizován UEFA a je v nejpřísnějším režimu „Champions League“, SK Slavia Praha musí neprodleně navrhnout organizační a bezpečnostní opatření.

Vzhledem k mimořádnosti utkání rozhodlo představenstvo klubu zrušit pro zápas s CFR Kluž sektorizaci stadionu a některá další omezující opatření, která klub přijal v reakci na výtržnosti některých příznivců v zápase s Olomoucí. Důvodem zmírnění restrikcí pro zápas s Kluží je snaha ocenit a poděkovat tisícům fanoušků ze všech tribun stadionu, kteří se chovají slušně, klub podporují a nepřetržitě mu fandí. Velice si toho vážíme a chceme maximálně podpořit fandění v rozsahu srovnatelným s domácími zápasy s Chelsea či Sevillou.

Děkujeme také představitelům Tribuny Sever za prohlášení, které nám umožňuje pochopit jejich představu témat pro vzájemný dialog. O řadě z nich budeme rádi vést diskuzi tak jako dosud. Nelze je však racionálně projednat do zítřejšího zápasu, proto představenstvo přistoupilo k jednostrannému rozhodnutí o zrušení opatření pro zápas s Kluží a nechává na rozhodnutí fanouškovských sdružení, jakým způsobem a v jakém rozsahu zítra podpoří náš klub.

Zároveň dál platí přísný zákaz použítí pyrotechniky a vhazování jakýchkoliv předmětů na hrací plochu. Klub zároveň odsuzuje a považuje za nepřijatelné jakékoliv násilí a agresi na stadionu. Schody na Tribuně Sever budou obsazeny stevardy tak, aby schody byly volné a průchozí, jak regule UEFA vyžadují a v minulosti za tento prohřešek klub platil statisícové pokuty. Vyzýváme také všechny fanoušky, aby po skončení zápasu (ať bude výsledek jakýkoliv) v žádném případě NEVSTUPOVALI na plochu stadionu. UEFA v podobných situacích přijímá ty nejpřísnější disciplinární postihy, Slavia by téměř jistě hrála příští domácí zápas či dokonce zápasy evropských pohárů bez diváků. Zároveň hrozí poškození čerstvě položeného trávníku a tím mnohamilionové škody.

Prosíme všechny fanoušky, aby naše kroky podpořili, a aby vytvořili týmu neopakovatelnou atmosféru na stadionu. Mnohokrát jsme ukázali, že fotbal děláme pro fanoušky, a tak to i zůstane!

Spolu jsme silnější!

Aktuálně

Slávistický Den dětí v Měcholupech

včera
Přijďte společně s námi oslavit Mezinárodní den dětí do tréninkového centra v Horních Měcholupech. Všechny děti bez rozdílu věku jsou zvány!

Pozor, pálí Lingr. V lize letos hned čtrnáctkrát

včera
Nejlepší střelec sešívaných ve skončeném ročníku FORTUNA:LIGY? Ondřej Lingr. 175 centimetrů vysoký záložník prožil z osobního pohledu životní sezonu, v domácí soutěži pálil do černého hned čtrnáctkrát. Jak a proti komu?

Hráči na hostování: Velký souhrn

před 2 dny
Jak se v uplynulé sezoně dařilo hráčům Slavie na hostování se dočtete v našem závěrečném velkém přehledu.

Další články