Slavia zruší sektorizaci na Kluž

Slavia zruší sektorizaci a umožní fandění jako na dosavadních UEFA zápasech v Edenu.

SK Slavia Praha odehraje ve středu jeden z nejdůležitějších zápasů posledních deseti let. O postup do základní skupiny Ligy mistrů se utká s rumunským týmem CFR Kluž. Protože je zápas organizován UEFA a je v nejpřísnějším režimu „Champions League“, SK Slavia Praha musí neprodleně navrhnout organizační a bezpečnostní opatření.

Vzhledem k mimořádnosti utkání rozhodlo představenstvo klubu zrušit pro zápas s CFR Kluž sektorizaci stadionu a některá další omezující opatření, která klub přijal v reakci na výtržnosti některých příznivců v zápase s Olomoucí. Důvodem zmírnění restrikcí pro zápas s Kluží je snaha ocenit a poděkovat tisícům fanoušků ze všech tribun stadionu, kteří se chovají slušně, klub podporují a nepřetržitě mu fandí. Velice si toho vážíme a chceme maximálně podpořit fandění v rozsahu srovnatelným s domácími zápasy s Chelsea či Sevillou.

Děkujeme také představitelům Tribuny Sever za prohlášení, které nám umožňuje pochopit jejich představu témat pro vzájemný dialog. O řadě z nich budeme rádi vést diskuzi tak jako dosud. Nelze je však racionálně projednat do zítřejšího zápasu, proto představenstvo přistoupilo k jednostrannému rozhodnutí o zrušení opatření pro zápas s Kluží a nechává na rozhodnutí fanouškovských sdružení, jakým způsobem a v jakém rozsahu zítra podpoří náš klub.

Zároveň dál platí přísný zákaz použítí pyrotechniky a vhazování jakýchkoliv předmětů na hrací plochu. Klub zároveň odsuzuje a považuje za nepřijatelné jakékoliv násilí a agresi na stadionu. Schody na Tribuně Sever budou obsazeny stevardy tak, aby schody byly volné a průchozí, jak regule UEFA vyžadují a v minulosti za tento prohřešek klub platil statisícové pokuty. Vyzýváme také všechny fanoušky, aby po skončení zápasu (ať bude výsledek jakýkoliv) v žádném případě NEVSTUPOVALI na plochu stadionu. UEFA v podobných situacích přijímá ty nejpřísnější disciplinární postihy, Slavia by téměř jistě hrála příští domácí zápas či dokonce zápasy evropských pohárů bez diváků. Zároveň hrozí poškození čerstvě položeného trávníku a tím mnohamilionové škody.

Prosíme všechny fanoušky, aby naše kroky podpořili, a aby vytvořili týmu neopakovatelnou atmosféru na stadionu. Mnohokrát jsme ukázali, že fotbal děláme pro fanoušky, a tak to i zůstane!

Spolu jsme silnější!

Aktuálně

Plně se musíme soustředit na nedělní zápas. Jiný lék není

dnes
Sešívaní padli po sporném rozhodnutí sudího na hřišti Midtjyllandu. ​„Říkal jsem sudímu, jak je to pro nás důležité, ať se jde podívat. Řekl mi, že věří VARu,“ říká Jindřich Trpišovský.

Je to obrovské zklamání, říká Ondřej Kolář

včera
Nejprve pokutový kop Kaby zneškodnil, VAR ale poté nařídil opakování penalty: „Dával jsem si na to pozor, jsem přesvědčený, že jsem krok dopředu neudělal," říká brankář Ondřej Kolář.

Myslel jsem, že v Lize mistrů se tohle nemůže stát

včera
​Jan Bořil byl po odvetě play off Ligy mistrů velmi zklamaný. „Byla penalta, Koli to krásně chytil, co se stalo pak ani nechci komentovat, je to hrůza," mrzí kapitána sešívaných.

Další články