Slavii posílí Ruslan Mingazov

PRAHA – Slavia v pondělí představila novou posilu. Do Edenu přichází z Jablonce čtyřiadvacetiletý záložník Ruslan Mingazov.
Ruslan Mingazov přichází do Slavie z Jablonce, kde odehrál předcházející dvě sezony a ve Slavii podepsal smlouvu do 30. června 2019. „Mám radost, že jsem mohl přestoupit do Slavie a rád bych se přivítal s celým kádrem, realizačním týmem i se všemi fanoušky. Doufám, že tady předvedu maximum,“ říká nová posila sešívaných.

Turkmenský záložník už prostředí v Edenu zná, nastoupil zde v dresu soupeře. „Už jsem tu jednou hrál a zamiloval jsem si fanoušky i stadion. Mám rád zdejší atmosféru i to, jak fanoušci podporují tým. Doufám, že to vše jako slávista zažiju na vlastní kůži,“ usmívá se Mingazov. 

Čtyřiadvacetiletý záložník má fotbal v krvi, Turkmenistán reprezentoval i jeho otec Kamil. Vyrůstal v klubu FK Ašchabad, za jehož první tým odehrál přes šedesát zápasů ještě předtím, než v necelých 18 letech přestoupil do lotyšského Skonto FC. S klubem z hlavního města vybojoval v roce 2010 ligový titul a o dva roky později domácí pohár. Nad hlavu zvedl i trofej v posledním ročníku Baltské fotbalové ligy. 

V sezoně 2013/2014 byl zvolen nejlepším ligovým hráčem a díky jeho výkonům v Evropské lize si ho trenér Šilhavý vybral jako posilu pro Jablonec, za který odehrál dvě sezony a nastřílel v jeho dresu celkem 10 branek. Ruslan Mingazov je také pevnou součástí turkmenské reprezentace, za niž už odehrál 20 utkání.  

Aktuálně

Nervozita? Spadla ze mě, jak rozhodčí pískl do píšťalky

dnes
Jaroslav Zelený nastoupil proti Zenitu ke svému premiérovému utkání v Evropské lize. „Jsem rád, že jsem hrál od začátku, nejvíce mě ale těší postup," říká sešívaný bek.

Cítil jsem z týmu obrovské odhodlání, řekl Trpišovský

dnes
Po výhře nad Zenitem slaví sešívaní postup do jarní části Evropské ligy: „Když budu mluvit za sebe, tak to beru jako velký úspěch," řekl po postupu trenér Jindřich Trpišovský,

Jsem hlavně rád, že jsme to zvládli, těší se na jaro Zmrhal

dnes
Střelec prvního gólu dnešního zápasu proti Zenitu potvrdil, že je na něj v důležitých chvílích spolehnutí. O tom, co pro něj znamená postup do jarní fáze EL a koho by si přál při losu, se Jaromír Zmrhal rozpovídal po utkání.

Další články