Slavii posílí Ruslan Mingazov

PRAHA – Slavia v pondělí představila novou posilu. Do Edenu přichází z Jablonce čtyřiadvacetiletý záložník Ruslan Mingazov.
Ruslan Mingazov přichází do Slavie z Jablonce, kde odehrál předcházející dvě sezony a ve Slavii podepsal smlouvu do 30. června 2019. „Mám radost, že jsem mohl přestoupit do Slavie a rád bych se přivítal s celým kádrem, realizačním týmem i se všemi fanoušky. Doufám, že tady předvedu maximum,“ říká nová posila sešívaných.

Turkmenský záložník už prostředí v Edenu zná, nastoupil zde v dresu soupeře. „Už jsem tu jednou hrál a zamiloval jsem si fanoušky i stadion. Mám rád zdejší atmosféru i to, jak fanoušci podporují tým. Doufám, že to vše jako slávista zažiju na vlastní kůži,“ usmívá se Mingazov. 

Čtyřiadvacetiletý záložník má fotbal v krvi, Turkmenistán reprezentoval i jeho otec Kamil. Vyrůstal v klubu FK Ašchabad, za jehož první tým odehrál přes šedesát zápasů ještě předtím, než v necelých 18 letech přestoupil do lotyšského Skonto FC. S klubem z hlavního města vybojoval v roce 2010 ligový titul a o dva roky později domácí pohár. Nad hlavu zvedl i trofej v posledním ročníku Baltské fotbalové ligy. 

V sezoně 2013/2014 byl zvolen nejlepším ligovým hráčem a díky jeho výkonům v Evropské lize si ho trenér Šilhavý vybral jako posilu pro Jablonec, za který odehrál dvě sezony a nastřílel v jeho dresu celkem 10 branek. Ruslan Mingazov je také pevnou součástí turkmenské reprezentace, za niž už odehrál 20 utkání.  

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

před 2 dny
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

před 2 dny
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 3 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články