Slávisté dovedli reprezentaci do šestnácti let k vítězství na turnaji v Severním Irsku | SK Slavia Praha

BALLYMENY - Česká reprezentace do šestnácti let se stala nejlepším celkem na turnaji v Severním Irsku. Národní mužstvo postoupilo ze skupiny přes Skotsko, Švýcarsko i Finsko a ve finále, v utkání proti USA, zvítězilo 1:0. Na českém triumfu se výraznou měrou podíleli mladí fotbalisté Slavie. V nominaci byli Lukáš Vácha, David Sobíšek, Tomáš Pekhart a Tomáš Necid. Pekhart rozhodl jediným gólem finále, Necid byl zase vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

USA „16“ - Česká Republika „16“ 0:1 (0:1)
Branka: 40. Pekhart
Sestava České Republiky: Volšík - Řezník, Polák, Mazuch, Heidenreich - Lacko (69. Sobišek), Beran (69. Vácha), Holek, Reinberk (41. Zeman) - Necid (62. Borák), Pekhart