Slávisté na Bican Cupu třetí

O víkendu 7. a 8. srpna se v tréninkovém areálu na Xaverově uskutečnil 38. ročník mezinárodního turnaje Bican Cup. Turnaje se účastnilo celkem osm týmů. Slávisté skončili na třetím místě.

Prestižní mládežnický turnaj s dlouholetou tradicí proběhl o víkendu v areálu na Xaverově. Každý tým odehrál celkem čtyři utkání.

38. ročník turnaje Bican Cup měl také charitativní podkres. Za každý vstřelený gól na turnaji věnovala mládežnická akademie SK Slavia Praha 200 Kč na fond Nadace Leontinka. Celkem se za nastřílené góly vybralo 10 600 Kč.

Slávisté pod vedením trenéra Róberta Barboríka skončili v turnaji na třetím místě. V souboji o třetí místo porazili chorvatský GNK Dinamo Zagreb. „Po Covidu nám taková mezinárodní konfrontace chyběla. Turnaj nám ukázal spoustu dobrých věcí, ale samozřejmě i věci, které musíme zlepšit, ale nemyslím si, že bychom nějak selhali. Turnaj byl vynikající,“ říká hlavní trenér U15 Róbert Barborík.

Kromě týmových výkonů se na turnaji udělovali i individuální ocenění. Nejlepším střelcem turnaje se stal Igor Stankiewicz z Lechu Poznaň. Nejlepší brankář byl Adam Kolínek ze Sparty Praha a nejlepším hráčem turnaje byl zvolen Kryštof Čížek ze Slavie Praha, který je navíc o rok mladší. 

Individuální ocenění i ceny týmům přišli předat Vladimír Šmicer, Jaroslav Kočí, radní pro sport z městské části Praha 20, Petr Hurych, manažer mládežnické akademie a Miroslav Beránek, šéftrenér dorosteneckých kategorií.

Výsledky zápasů

Sobota 7. srpna

FC Zbrojovka Brno – SK Slavia Praha 0:6 (fotky z utkání naleznete v galerii)
KKS Lech Poznaň – Hertha BSC 3:0
FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 0:1
GNK Dinamo Zagreb – MŠK Žilina 4:0
SK Slavia Praha – KKS Lech Poznaň 0:3 (fotky z utkání naleznete v galerii)
Hertha BSC – FC Zbrojovka Brno 1:3
AC Sparta Praha – GNK Dinamo Zagreb 2:0
MŠK Žilina – FC Baník Ostrava 1:2

Neděle 8. srpna

Hertha BSC – SK Slavia Praha 2:1 (fotky z utkání naleznete v galerii)
FC Zbrojovka Brno – KKS Lech Poznaň 2:4
MŠK Žilina – AC Sparta Praha 1:3
FC Baník Ostrava – GNK Dinamo Zagreb 0:2

O 7. místo 
FC Zbrojovka Brno – MŠK Žilina 0:1

O 5. místo
Hertha BSC – FC Baník Ostrava 3:1

O 3. místo
SK Slavia Praha – GNK Dinamo Zagreb 3:2 (pp) (fotky z utkání naleznete v galerii)

Finále
KKS Lech Poznaň – AC Sparta Praha 0:2

Fotogalerie

Aktuálně

V neděli od 19:00 v Ďolíčku proti Bohemians

dnes
Tři dny po vítězném vstupu do Evropské konferenční ligy čeká sešívané další ligový duel. V Ďolíčku odehrají vršovické derby proti Bohemians, kterým patří v tabulce sedmá příčka a aktuálně drží sérii dvou vítězství v řadě.

Informace k zápasu MOL Cupu ve Velvarech

dnes
22. září hraje Slavia zápas MOL Cupu ve Velvarech. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Vstupenky do Rotterdamu jsou v předprodeji

dnes
Druhý zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia v Rotterdamu. Vstupenky jsou v předprodeji pro permanentkáře, členy Odboru přátel a Fanklubu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Další články