Slávisté navštívili v rámci Tour de Club trénink Satalic

PRAHA - Slávisté se opět zapojili do projektu Tour de Club, podporující mládežnický fotbal. Poté, co loni předávali své zkušenosti v klubu FC Háje Jižní Město, vyrazili letos sešívaní do Satalic, aby s nimi sdíleli své tréninkové metody. Kromě slávistických trenérů vyrazili do Satalic i Karel Hrubeš a Marek Kodr, kteří se zapojili do tréninku.
Šéftrenér slávistických přípravek Přemek Jakl vyrazil spolu s trenéry Janem Kočím, Petrem Silovským a Jiřím Strnadem do areálu Satalic. Tam si tak mohli místní mladí fotbalisté vyzkoušet trénink pod vedením slávistických trenérů. Zpestřením pro děti byl jistě fakt, že si s nimi zatrénovali i Karel Hrubeš a Marek Kodr, kteří jsou členy A-týmu.

Jako velkou inspiraci pro sebe, trenérské kolegy i samotné hráče Satalic si chválil projekt Oldřich Liška, trenér přípravkových týmů Satalic: „Myšlenka projektu Tour de Club je super. Hlavně si myslím, že naším klukům to dá hodně, což je už během tréninku na nich vidět. Navíc jde vidět, že když se kolem nich pohybují trenéři Slavie či ligoví hráči, tak se i více snaží. Navíc i my trenéři se můžeme inspirovat. Pro mě především v tom, jak přitáhnout pozornost dětí,“ dodal po tréninku.

I hráči A-týmu si trénink s malými fotbalisty užili. „Je příjemné si zde s klukama zatrénovat. Když si vzpomenu na svoje začátky, žádné takové akce nebyly. Navíc si myslím, že je to pro kluky skvělé zpestření tréninků. Věnoval jsem se chvilku i brankářům. Ono v tomto věku je to hlavně o tom, aby se naučili, jak správně chytat balón a jak správně padat. Koukal jsem se a je tu spousta šikovných kluků. Když budou chtít, poctivě trénovat a bude je to bavit, tak to mohou dotáhnout třeba i do Slavie,“ chválil mladé satalické brankáře Karel Hrubeš.

Fotogalerie

Aktuálně

Všichni jsme šli za společným cílem

včera
Slavia po 77 letech vyhrála v jedné sezoně ligu i pohár a získala double. „Sezona se dá nazvat téměř dokonalou," říká po finálové výhře nad Baníkem asistent trenér Jaroslav Köstl.

Bylo to sladké vítězství, usmívá se Masopust

včera
Gólem na 2:0 udělal tečku na vítězství sešívaných v domácím poháru: „Bylo to čtvrté finále, konečně bylo pro mě vítězné," těší střelce druhého gólu.

Spolu máme double!

včera
Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Ostravou 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech unikátní double!

Další články