Slávisté odlétají do Rumunska

V neděli v podvečer sešívaní vyráží do rumunské Kluže, proti které v úterý odehrají první zápas play-off Ligy mistrů.

„Všichni se těší moc, směřovali jsme k tomu vlastně celý rok. Sen byl vyhrát titul, podařilo se nakonec získat double. Cíl, který je před námi teď, jsme si také určili před více než rokem. Snem je postup do základní skupiny Ligy mistrů,“ říká před odletem asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Slávisty v Rumunsku čeká tým, který v úvodních třech předkolech nejprestižnější evropské soutěže vyřadil Astanu, Maccabi Tel Aviv a posléze i slavný skotský Celtic. „Byli jsme jak na zápase v Kluži, tak na Celticu. Mají ohromnou kvalitu, jsou to zkušení hráči, kteří mají od pěti do třiceti startů v Lize mistrů. Jsou techničtí a silní na balonu. V základu má Kluž jen dva Rumuny, jinak jsou to hráči z Jižní Ameriky, Francie a tak podobně, je to směsice technických typů. Něco na ně máme připravené, uvidíme ale až na hřišti, jak se nám to celé povede zrealizovat,“ přibližuje asistent trenéra Jindřicha Trpišovského. 

Do místa dějiště utkání odlétají slávisté tradičně s dvoudenním předstihem, nedělní odpolední trénink však absolvovali ještě v Edenu. „Vždy jsme létali dříve a trénink jsme měli až tam, vždy to bylo na pohodu. Teď jsme zvolili tenhle model, ve své podstatě to je ale jedno, vždy si to nějak přizpůsobíme ke své pohodě a myslím si, že to nikdo ani neřeší,“ říká Zdeněk Houštecký. 

Do známého prostředí se vydává záložník Slavie Nico Stanciu, který se nedaleko Kluže narodil. „Soupeře znám velmi dobře. Některé hráče dobře znám, protože jsou to mí spoluhráči z národního týmu. Síla, kterou mají, ale podle mě pochází od trenéra. Dan Petrescu je podle mě nyní nejlepší trenér v lize. Zaslouží si všechno uznání za to, čeho Kluž dosáhla, protože je to skvělý trenér a tým s ním zažil skvělé úspěchy.“

„Očekávám těžký zápas. Říkal jsem to klukům už předtím, než hráli proti Celticu. Já a Alex Baluta jsme byli jediní, kdo tvrdil, že pojedeme do Kluže, protože každý čekal, že postoupí Celtic. Očekávám velmi náročný zápas a myslím, že šance jsou vyrovnané. Jsme velmi silné mužstvo a já našemu týmu věřím. V tuhle chvíli ale nemůžeme podcenit žádného soupeře, protože Kluž už vyřadila tři velmi dobré týmy,“ má jasno Nico Stanciu.

Do Rumunska odcestuje kompletní kádr Slavie, kromě slovenského záložníka Jakuba Hromady. O složení finální osmnáctky se rozhodne až v místě dějiště zápasu. „Kluci jsou jedna parta, chystá se tam i celé vedení. Všichni si zaslouží tam jet, na někoho se pak bohužel nedostane a dostane černého Petra. To je život, fotbal. Kluci ale drží při sobě, vidíte, jak jsou všichni pozitivně naladění a dělají pro tým maximum,“ ví asistent trenéra Zdeněk Houštecký

Aktuálně

Zápas byl v naší režii, říká Milan Škoda

včera
Milan Škoda otevřel hlavou skóre utkání v Liberci: ​„Zase se cítím jako plnohodnotný hráč. Za to jsem rád," těší útočníka Slavie.

Podali jsme koncentrovaný výkon, těší trenéra

včera
Sešívaní porazili v 19. kole FORTUNA:LIGY v mrazivém počasí Liberec jasně 3:0. „Opět musím pochválit skvělé fanoušky," říká Jindřich Trpišovský.

Ukázali jsme obrovskou kvalitu na míči, pyšnil se Ševčík

včera
Skvělý výkon korunoval Petr Ševčík nádherným třetím gólem, kterým zpečetil vítězství 3:0 v Liberci. „Zápas jednoduchý nebyl, ale ukázali jsme obrovskou kvalitu na míči," pyšnil se výkonem týmu.

Další články