Slavisté opanovali anketu LFA

Slávisté v anketě LFA o nejlepší hráče a trenéra sezony 2019/20 opanovali hned 6 kategorií. Tu hlavní pro nejlepšího hráče pak ovládl Ondřej Kolář.

Hráč sezony – Ondřej Kolář

Slávistická brankářská jednička v hlasování, v němž brali účast trenéři, kapitáni ligových mužstev a vybraní novináři, obdržel 91 bodů a s ohromným náskokem zvítězil v hlavní kategorii ankety LFA. To, že je cena ve správných rukou dokazuje úchvatná statistika 23 čistých kont a pouhých 10 inkasovaných branek ve 31 ligových utkáních, do kterých Ondřej Kolář nastoupil. Dominanci sešívaných v letošním ročníku dosvědčuje i to, že na 2. místě se umístil Tomáš Souček, na 3. místě Nicolae Stanciu a na 4. příčce Petr Ševčík. Není zároveň tak překvapením, že se Ondřej Kolář umístil na prvním místě i v doprovodné anketě za nejlepšího brankáře.

Trenér sezony – Jindřich Trpišovský

Toto ocenění ani nemohlo mít jiného adresáta. Jindřich Trpišovský se se Slavií během 35 ligových kol radoval z vítězství ve 26 případech. Ze všech utkání vydoloval celkově 85 bodů, což je ještě o 2 více než minulý rok. Sešívaní navíc vstřelili ze všech týmů nejvíce gólů (69) a zároveň jich i nejméně obdrželi (12).

Cizinec sezony – Nicolae Stanciu

Slavia na začátku roku Nica Stancia představovala jako #SUPERPOSILU a především po jarních výkonech lze jednoznačně říct, že se nejednalo o označení přehnané. Během ligového ročníku se stihl postarat o 11 asistencí a 4 branky. Dvakrát navíc dosáhl i na titul Přihraj:Krále asistencí pro nejproduktivnějšího nahrávače ligy. V první polovině sezony vytvořil skvělé záložní trio s Josefem Hušbauerem a Tomášem Součkem, jaro pak už bylo v jeho režii. V anketě cizinec sezony se ale neumístil na předních pozicích jako jediný slávista jenom on. Na 3. místě skončil Petar Musa, který má na svém kontě 14 gólů a 2 asistence. Kromě triumfu v kategorii cizince sezony si Nicolae Stanciu přirozeně odnesl prvenství i v doprovodné anketě o záložníka sezony, ve které si pro sebe 3. místo urval i Petr Ševčík.

Útočník sezony – Petar Musa

Petar Musa začal sezonu na hostování v Liberci. Po povedeném podzimu pak doplnil útočné řady Slavie. Ke svým 14 gólům stihl přidat i 2 asistence, navíc se dokázal prosadit a adaptovat k okamžitému střílení gólů hned ve dvou klubech. Po zásluze tak byl mladý Chorvat zvolen nejlepším útočníkem ligy za ročník 2019/2020.

Objev sezony

Tuto kategorii sice sešívaní neopanovali, v užší nominaci měli ale hned tři zástupce. Na 2. místě se umístil David Zima, na 3. místě Petar Musa a 7. příčku pak obsadil Lukáš Provod.

Obránce sezony

Na stupně vítězů se v této doprovodné kategorii dostali hned dva slávisté. O pouhé dva body skončil na 2. místě Ondřej Kúdela, bronzové 3. místo pak připadlo Vladimíru Coufalovi.

Aktuálně

Tomáš Souček opanoval anketu Zlatý míč ČR

dnes
Tomáš Souček získal Zlatý míč pro nejlepšího českého hráče uplynulé sezony.

Sešívaní odjeli na herní soustředění

včera
Sešívaní v úterý ráno odjeli na herní soustředění do rakouského Laa an der Thaya. Do užšího kádru, který odehraje čtyři utkání, se vešlo 28 hráčů.

Utkání v Rakousku kvůli COVID bez diváků

včera
Sešívané čekají v období od 5. do 14. srpna čtyři přípravná utkání. Vzhledem k aktuální koronavirové situaci se zápasy odehrají bez diváků.

Další články