Slávisté rozdávali radost v Motole

PRAHA/FN MOTOL – Jako tradičně každý rok před vánočními svátky zavítali slávisté na dětskou transplantační jednotku FN Motol. Tentokrát v rámci návštěvy přinesli dětem mikulášskou nadílku.
Jiří Bílek převzal po Martinu Latkovi roli hlavního organizátora motolské návštěvy a zapojil do toho opět celou kabinu. Jako čert byl zvolen Jan Bořil a Mikuláše tentokrát dělal Antonín Barák.

Slávistická výprava nejprve obdarovala děti v herně, kde každý z dětských pacientů, z nichž řada už byla vyléčena, na oplátku naší mikulášské skupině zazpíval.

Pak slávisté obešli několik pokojů v rámci dvou oddělení. Atmosféra byla velmi příjemná, a tak rodiče s dětmi mohli aspoň na chvíli přijít na jiné myšlenky. K zajímavému setkání došlo mezi Jirkou Bílkem a Honzíkem. Oni dva totiž spolu tvoří jednu fotku v novém kalendáři Slavie na rok 2017 a kromě při zápase se potkali i teď v Motole.

Jestli někde platí heslo Spolu jsme silnější na více než sto procent, tak při spojení Slavie a nemocnice v Motole určitě ano.

Fotogalerie

Stopeři jako možná zbraň, s kádrem jsme spokojeni

Po remíze v prvním přípravném utkání proti Olympiakosu mluvil s novináři asistent trenéra Jaroslav Köstl o stoperské dvojici, chystaných změnách v kádru, zdravotním stavu hráčů i spokojenosti s šíří soupisky.

Křest ohněm. Jsem připravený se tu zlepšovat

Proti Olympiakosu odehrál první minuty v sešívaném David Douděra, který do Slavie přišel z Mladé Boleslavi. Po premiéře mluvil o prvním přípravném zápase i svých dojmech z nového angažmá.

V přípravném duelu remíza s řeckým mistrem

Úvodním soupeřem Slavie na druhém soustředění byl řecký mistr Olympiakos Pireus. Remízu 1:1 vystřelil sešívaným před přestávkou Aiham Ousou.