Slávisté se vrací do tréninku

V pátek absolvovali hráči A-týmu, členové realizačního týmu a zaměstnanci klubu druhý test na COVID-19. Všechny výsledky byly negativní, tým se tak s povolením Hygienické stanice hl. m. Prahy vrací do tréninku.

V pátek v brzkých ranních hodinách podstoupili hráči A-týmu, realizační tým a nejbližší zaměstnanci klubu další vlnu testování na virové onemocnění COVID-19 v návaznosti na jeden pozitivní výsledek z řady hráčů, který odhalilo testování ze začátku týdne. Druhý test už žádný pozitivní výsledek nevykázal a Hygienická stanice hlavního města Prahy povolila od 18:00 návrat do tréninkového procesu.

„Páteční kontrolní testy neprokázaly další pozitivní nález. A-tým se tak může vrátit do tréninkového procesu. Tréninky má naplánované v sobotu, neděli a pondělí, kdy hráče čeká i další kontrolní test. Pokud i ten prokáže negativní výsledky, budeme moci do úterního utkání s Mladou Boleslaví nastoupit. Hráč s pozitivním nálezem z úvodu týdne zůstává samozřejmě v domácí izolaci,“ říká tiskový mluvčí Michal Býček.

První ligový zápas po vynucené pauze, způsobené opatřeními reagujícími na epidemii koronaviru, čeká sešívané v úterý 26. května od 20:00 na hřišti Mladé Boleslavi.

Aktuálně

Byl to náročný rok. Byli jsme ale nejlepší a jsme po právu mistři

dnes
Jan Bořil dovedl Slavii jako kapitán k titulu a mohl jej tak po posledním zápase slavnostně zvednout nad hlavu. „Být kapitánem je pro mě obrovská osobní pocta. Už jenom to stát se kapitánem, natož zvednout pohár," dojímal se po derby.

Obhajoba byla ještě těžší, než zisk prvního titulu

dnes
Sešívaní v posledním zápase sezony remizovali se Spartou a zvedli nad hlavu pohár pro mistra ligy. „Jediná kaňka je, že jsme nevstřelili kýženou branku," říká Jindřich Trpišovský.

Mistrovskou sezonu uzavřela remíza v derby

dnes
Mistrovskou sezonu 2019/20 uzavřelo 296. derby, ve kterém si sešívaní vypracovali spoustu šancí, zůstaly ale neproměněny.

Další články