Slávisté si plní reprezentační povinnosti

Celkově 8 slávistů se po závěru klubové sezony dočkalo nominace do svých reprezentačních výběrů.

Odměnou za unikátně povedený závěr sezony je celkově pro 8 slávistů nominace do reprezentačních výběrů svých zemí. Slávisté se tak budou mít šanci zúčastnit se kvalifikačních zápasů o Mistrovství Evropy 2020, respektive Afrického poháru národů 2019.

Trenér reprezentačního výběru České republiky Jaroslav Šilhavý povolal k reprezentačním povinnostem hned pětici slávistů. V nominaci nechybí dvojice našich krajních obránců Jan Bořil a Vladimír Coufal, kteří po celý rok předváděli skvělé výkony jak doma, tak i na evropské scéně. Ve výběru nechybí ani nejlepší hráč sezony 2018/19 Tomáš Souček, kterého doplnil jeho kolega z defenzivní zálohy Alex Král. Slávistickou nominaci uzavírá Lukáš Masopust, který na jaře po svém příchodu pomohl sešívaným k historickému doublu sérií výtečných výkonů. Připraveni nahradit některého hráče z užšího výběru 23 hráčů jsou také Ondřej Kolář, Ondřej Kúdela, Josef Hušbauer, Petr Ševčík, Jaromír Zmrhal a sešívaný kapitán Milan Škoda.

V reprezentačním výběru Slovenska pak nemůže chybět Miroslav Stoch, kterého čeká přípravný duel proti Jordánsku a následně kvalifikační zápas skupiny E proti Ázerbájdžánu. Svoje zastoupení bude mít Slavie i na blížícím se Africkém poháru národů. V dresu Kamerunu se představí Michael Ngadeu a za výběr Pobřeží slonoviny pak bude bojovat jeho kolega ze stoperské dvojice Simon Deli.

Aktuálně

Cesta Michaela Ngadeua africkým šampionátem

dnes
Michael Ngadeu, opora slávistické defenzivy, bojuje s reprezentací Kamerunu na Africkém poháru národů o obhajobu vítězství z minulého šampionátu. „Míšovu" cestu turnajem pečlivě sledujeme.

TOTÁLN! SEZONA exkluzivně ve Slavia Museum

před 2 dny
První díl dokumentu o slávistické jízdě sezonou 2018/19 můžete vidět v premiéře už ve čtvrtek 27. června v rámci prohlídky Slavia Museum!

POZOR ZMĚNA: V Čelákovicích ve středu až od 18:30

před 2 dny
Slavii čeká první přípravné utkání. Proti Českým Budějovicím se sešívaní představí ve středu v Čelákovicích od 18:30.

Další články