Slávisté si plní reprezentační povinnosti

Celkově 8 slávistů se po závěru klubové sezony dočkalo nominace do svých reprezentačních výběrů.

Odměnou za unikátně povedený závěr sezony je celkově pro 8 slávistů nominace do reprezentačních výběrů svých zemí. Slávisté se tak budou mít šanci zúčastnit se kvalifikačních zápasů o Mistrovství Evropy 2020, respektive Afrického poháru národů 2019.

Trenér reprezentačního výběru České republiky Jaroslav Šilhavý povolal k reprezentačním povinnostem hned pětici slávistů. V nominaci nechybí dvojice našich krajních obránců Jan Bořil a Vladimír Coufal, kteří po celý rok předváděli skvělé výkony jak doma, tak i na evropské scéně. Ve výběru nechybí ani nejlepší hráč sezony 2018/19 Tomáš Souček, kterého doplnil jeho kolega z defenzivní zálohy Alex Král. Slávistickou nominaci uzavírá Lukáš Masopust, který na jaře po svém příchodu pomohl sešívaným k historickému doublu sérií výtečných výkonů. Připraveni nahradit některého hráče z užšího výběru 23 hráčů jsou také Ondřej Kolář, Ondřej Kúdela, Josef Hušbauer, Petr Ševčík, Jaromír Zmrhal a sešívaný kapitán Milan Škoda.

V reprezentačním výběru Slovenska pak nemůže chybět Miroslav Stoch, kterého čeká přípravný duel proti Jordánsku a následně kvalifikační zápas skupiny E proti Ázerbájdžánu. Svoje zastoupení bude mít Slavie i na blížícím se Africkém poháru národů. V dresu Kamerunu se představí Michael Ngadeu a za výběr Pobřeží slonoviny pak bude bojovat jeho kolega ze stoperské dvojice Simon Deli.

Aktuálně

Máme svůj styl a nechceme od něj ustupovat ani tady

včera
Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci před skupinovým utkáním Ligy mistrů proti Interu Milán dal jasně najevo, jak chce, aby se hráči prezentovali. „Máme svůj styl a nechceme od něj ustupovat ani tady."

Zápas nejedeme jenom odehrát, chceme uspět

včera
Tomáš Souček na tiskové konferenci před utkáním na půdě milánského Interu vylučoval, že jde tým zápas jenom užít. ​„Chceme na San Siru rozhodně uspět."

SROVNÁNÍ FORMY: Inter Milán

včera
V úterý večer čeká sešívané první skupinové utkání Ligy mistrů proti Interu Milán. Statistika naznačuje, že se máme na co těšit – oba týmy totiž zatím u sebe doma dominují.

Další články