Slávisté zahájili pod novým trenérem letní přípravu

PRAHA/HORNÍ POČERNICE – S novým trenérem a na netradičním místě. Kvůli konání ME U21 v Edenu zahájili sešívaní letní přípravu v areálu na Xaverově v Horních Počernicích.
Slávisté se po dovolené sešli v 9 hodin na Xaverově, kde už je přivítal nový trenér Dušan Uhrin mladší. Týmu představil také své první dva spolupracovníky, asistentem trenéra bude Petr Čuhel, trenérem brankářů Radek Černý. „Realizační tým bude v následujících dnech ještě doplněn,“ vysvětlil trenér Uhrin.

Trenér Uhrin bude oficiálně představen na čtvrteční tiskové konferenci, proto toho zatím nechtěl příliš prozrazovat. „Hráči, kteří jsou tady, musejí dát do všeho srdíčko za Slavii a začít sami od sebe,“ nastínil kouč.

„Nechci teď hovořit o cílech. Nejdříve musíme dát dohromady herní věci, které bych chtěl udělat podle sebe. Na základě toho stanovíme cíle, které ale musí mít Slavia nejvyšší,“ doplnil trenér.

Slávisté budou na Xaverově trénovat do konce června, kdy mistrovství Evropy do 21 let skončí. V Horních Počernicích našli sešívaní perfektní zázemí se dvěma připravenými travnatými hřišti. Tým dorazil pozdravit také Milan Škoda, který se ale do tréninku zapojí později. Stejně jako ostatní reprezentanti Deli a Kenia má delší dovolenou.

„Samozřejmě s Milanem do příští sezony počítáme, ale o hráčích bych nechtěl hovořit, protože všechno je v běhu. Nebudu teď ale diskutovat o tom, kdo přijde nebo kdo odejde, protože je to zatím na mě brzy,“ vysvětlil trenér Slavie.

V tréninku přivítali slávisté také nováčky. Po hostování na Žižkově se vrátili Josef Bazal a Tomáš Souček. Do tréninku se zapojil i František Mysliveček, který jaro strávil také na Žižkově.

Kádr Slavie pro letní přípravu:

Brankáři: Berkovec, Hrubeš, Rakovan, Řehák

Obránci: Švec, Mikula, Latka, Dostál, Bílek, Kodr, Fialka, Souček

Záložníci: Baéz, Piták, Hrubý, Prošek, Bazal, Černý, Mičola, Mysliveček

Útočníci: Červenka, Fotr

Později se zapojí: Škoda, Deli, Diop, Boudjemaa, Kenia, Zmrhal

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

včera
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

včera
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 2 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články