Slávistický Mikuláš naděloval v Motole

PRAHA/FN MOTOL – Jako každý rok před Vánocemi, tak i letos navštívila slávistická delegace dětskou Transplantační jednotku Fakultní nemocnice v Motole. Poprvé se však sešívaní převlékli za Mikuláše, čerta a anděla.
Role organizátora celé akce se jako tradičně ujal kapitán Martin Latka, který návštěvě věnoval obrovskou část svého volného času. Letos nejen organizoval sbírku na potřebné vybavení a dárky pro dětské pacienty, dokonce si se spoluhráči zajistil převleky, aby mohli v Motole udělat mikulášskou návštěvu. Role Mikuláše se skvěle zhostil Jiří Bílek a Martina Latku jako další čert doplnil Martin Dostál. Nemohl chybět ani vedoucí týmu Stanislav Vlček.

„Děláme to každý rok, vybíráme mezi sebou v šatně peníze, za které nakupujeme dárky a další věci, které potřebují v nemocnici. Většinou jsme dělali Vánoce, ale letos to vyšlo na Mikuláše,“ vysvětluje slávistický obránce Martin Latka, který si cestu do Motola najde minimálně jednou za rok.
„Pokaždé, když jsem v Čechách, tak se snažím pomoct. Je to to nejmenší, co můžeme udělat a dětem a rodičům aspoň trochu zpříjemnit předvánoční čas,“ pokračuje Latka.

„Chtěl bych poděkovat všem klukům, celému realizačnímu týmu a všem zaměstnancům, kteří se na sbírce podíleli. Letos jsme vybrali rekordní částku, ze které budou dětem hrazené rekondiční pobyty, ale nakoupili jsme i spoustu dárků a další každodenní potřeby pro oddělení. Jsem rád, že každý rok se k tomu stavíme lépe a lépe. Všichni, kdo jsme se podíleli, jsme šťastní, že aspoň touto malou měrou můžeme pomoct,“ pokračoval Martin Latka. Aby jen neděkoval on, je potřeba poděkovat hlavně Martinovi, který celou návštěvu zorganizoval.


Spolupráce Slavie s Motolem, respektive sdružením DONOR trvá už několik let. „Jsem moc ráda, že akce proběhla tak krásně. Jsme moc šťastní, že si hráči na naše děti udělali opět čas. Děti jsou velmi nadšené, že za nimi chodí sportovci. Stejně jako oni překonávají děti řadu obtíží a bolestí. Sportovec má pro ně velký význam a motivaci,“ říká Marie Choniawková z Kliniky dětské hematologie a onkologie.

„Velmi si vážíme toho, že můžeme s dětmi chodit na Slavii na zápasy a naopak, že slávisté chodí sem za námi. Je to velmi úžasná spolupráce a jsem moc ráda, že v ní neustále pokračujeme,“ dodala Choniawková.

Se samotnými dětmi logicky nejvíce komunikoval Jiří Bílek v převleku Mikuláše. Nutno podotknout, že svou úlohu zvládl na jedničku s hvězdičkou. „Jsem moc rád, že má Laty vztahy s dětskou onkologií. Udělal jsem to moc rád a na děti jsem se těšil, i když jsem tady byl poprvé a musím se přiznat, že jsem z toho měl trochu obavy," říkal po návštěvě slávistický obránce.

Roli druhého čerta převzal Martin Dostál. „Režisérem celé akce byl Martin Latka, který to zorganizoval. Myslím si, že jsme dětem udělali radost, což byl základ," líčí Martin Dostál. „Nikoho jsme si neodnesli, takže tady byly samé hodné děti,“ dodává s úsměvem na tváři slávistický čert.

Fotogalerie

Aktuálně

Slavia esports a CZC uzavírají partnerství a představují společný esports room

včera
Slavia esports navazuje spolupráci s předním hráčem na českém trhu s elektronikou CZC. Zároveň také představuje nový Esports room, který se stane vybavenou základnou pro přípravu našich hráčů.

Generálka s Baníkem na O2 TV

před 2 dny
Sešívaní odehrají v neděli 30. ledna generálku na jarní část ligy proti Baníku Ostrava. Výkop je ve 14:00 a utkání můžete sledovat na O2 TV Sport.

V Istanbulu kvůli COVIDU bohužel bez sektoru hostí

před 3 dny
Zápas Konferenční ligy mezi Fenerbahce SK a Slavií Praha se v Istanbulu hraje 17. února od 18:45 a bude to bohužel bez podpory slávistických fanoušků v sektoru hostí.

Další články