Slávistky čeká odveta v mrazu. Jsme ale odhodlané, hlásí

PRAHA/PERM – Slávistky v úterý v pořádku dorazily do ruského Permu, kde je ve čtvrtek čeká odveta ženské Ligy mistrů. „Cesta byla náročná a dlouhá,“ shodly se opory ženského týmu Blanka Pěničková a Diana Bartovičová.
„Nebylo to náročné ani tak vzhledem kvůli délce letu, ale spíše kvůli cestování přes noc. Když se člověk vlastně nevyspí a tu noc přijde,“ hodnotí cestování kapitánka týmu Blanka Pěničková. Sešívané musely přestupovat v Moskvě a celkově letěli téměř deset hodin. Navíc na ně čekal na místě nepříjemný časový posun.

V Permu je o čtyři hodiny více než v Praze. „Letěli jsme kvůli tomu také o den dříve, to nejhorší je snad už za námi. Postupně se s posunem srovnáváme,“ vysvětluje Diana Bartovičová. „Hned po příjezdu na hotel jsme šly asi na tři hodiny spát,“ dodává s úsměvem kapitánka.

Jaký program vůbec na slávistky v Permu čekal? „Jsme na hotelu dost daleko od centra, takže jsme byly jen v okolí hotelu. Město připomíná 70. léta na malé městě v Československu,“ přibližuje kapitánka Slavie tamější prostředí. „Absolvovaly jsme asi hodinovou procházku. Vzhledem ke klimatickým podmínkám, které tady vládnou, nám to bohatě stačilo,“ směje se střední záložnice Diana Bartovičová.

V době čtvrtečního utkání dokonce hlásí předpověď – 17 stupňů Celsia. „Počasí hraje do karet soupeři, který je na to zvyklý. Teploty mají být pro nás opravdu extrémní, ale podmínky jsou stejné pro oba týmy a my věříme, že se nám tady podaří uspět,“ odhodlaně hlásí Blanka Pěničková „Počasí bude pro oba týmy stejné, s tím nic neuděláme a ani se na nic nebudeme vymlouvat,“ má jasno Bartovičová.

Mezi slávistkami tak před odvetným duelem panuje bojovná nálada. „Odhodlání nám určitě nechybí,“ burcuje Pěničková. „Nálada je dobrá, všechny hráčky jsou odhodlané do toho dát ve čtvrtek maximum. Rozhodně se chceme poprat o postup do dalšího kola,“ zakončuje Bartovičová.

Výchozí pozici mají slávistky výbornou. Před týdnem v Edenu soupeře porazily 2:1. Jak dopadne odveta, to budeme vědět ve čtvrtek před šestou hodinou. Utkání v Permu začíná v 15:00 našeho času.

Aktuálně

Únava jde stranou, finále chceme zvládnout za každou cenu

včera
Natěšený je na středeční finále ligového poháru proti Baníku Ostrava obránce Jan Bořil. „Hraje se na krásném stadionu, bude vyprodáno. Věřím, že atmosféra bude fantastická a bude se hrát pohledný fotbal," říká.

Stáhněte si M19TRovskou tapetu na počítač i mobil

včera
Zkrášlete si svůj počítač nebo mobilní tapetou mistrovskou tapetou!

Finále může být skutečná oslava fotbalu

včera
Slavii čeká jeden z vrcholů sezony, ve finále MOL Cupu se střetne s ostravským Baníkem. Podle asistenta trenéra Jaroslava Köstla o vítězi rozhodne produktivita. „V posledních zápasech nám chyběla určitá lehkost. Doufám, že to z kluků spadne a ve středu šance proměníme."

Další články