Slávistky odcestovaly na Ligu mistryň

Slávistky v úterý odcestovaly do Skotska na první zápas Ligy mistryň proti FC Hibernian. Utkání je ve středu od 20:45 na stadionu Easter Road.

Pro české fanoušky není skotský Hibernian známý, o to více je třeba si dát pozor. Ve Skotsku patří mezi tři nejlepší týmy, poslední roky končí pravidelně na druhém místě. V poslední sezoně, která se hraje systémem jaro – podzim, skončil na druhém místě pouhé tři body za Glasgow. Poslední mistrovský titul slavil před dvanácti lety v sezoně 2006/2007.

V Lize mistryň nemají moc zkušeností. Je to i tím, že většinou ze Skotska postupuje do Ligy mistryň pouze mistr, občas se však dostane i na druhý tým. A právě za druhé místo v roce 2018 se přeci jen dostaly do kvalifikace. Tu letos v létě bez ztráty bodů vyhrály. V roce 2018 druhý tým nehrál Ligu mistryň, o rok předtím neuspěly v kvalifikaci a v roce 2016 vypadly v prvním kole s Bayernem Mnichov (0:6, 1.4).

Kádr se skládá pouze z domácích hráček, mají řadu mladých fotbalistek. V posledním zápase, které vyhrály v sobotu 4:0, se dvakrát prosadila pětadvacetiletá Hunter, jednou sedmadvacetiletá Boyle a sedmnáctiletá Davidson.

„Čeká nás slušně organizovaný tým s rychlým přechodem do útoku, vyznávají důrazný ostrovní fotbal, nechybí jim bojovnost a zarputilost. Budeme se s tím muset vyrovnat a podstoupit řadu osobních soubojů,“ uvedl trenér Michal Kolomazník, který studoval zápasy soupeře v kvalifikační skupině.

„Určitě se budeme chtít prezentovat naší hrou, navázat na to, na čem pracujeme od začátku sezony. Hrát klidně a kombinovat a snažit se přivézt dobrý výsledek,“ dodává.

„Tým se trochu obměnil, ne všechny holky takové zápasy odehrály, ale věřím, že se naše zkušenosti projeví a holky se s tím vypořádají.“ Trenéra Kolomazníka čeká v Lize mistryň premiéra. „Těším se moc, jako na každý zápas. Je dobře, že se hraje na hlavním stadionu a očekává se velká návštěva, bude to další motivační prvek,“ těší se slávistický kouč.

A jaký by trenér bral výsledek? „Určitě výhru, hlavně abychom nedostali branku,“ přeje si. K dispozici bude mít již také uzdravenou brankářku Báru Votíkovou, která začala trénovat s týmem.

Do Skotska odletěly slávistky dnes před desátou. Krátce po poledni se ubytují a v podvečer je čeká předzápasový trénink na hlavním stadionu Easter Road, který má kapacitu 20 421 diváků. Přímým přenosem vysílá skotská televize.

Aktuálně

Vstupenky na Příbram ve volném prodeji

dnes
Vstupenky na domácí zápas s Příbramí, který se hraje 19. října od 19:00, jsou ve volném prodeji na internetu a na pokladnách.

Kluci zápas zvládli fantasticky, měl radost Hyský

včera
Slávistické béčko i bez reprezentantů porazilo Táborsko 2:1 „Ze skvělého týmového výkonu vzešly výkony individuální,“ měl radost z předvedené hry svých svěřenců trenér Martin Hyský.

Béčko porazilo první tým tabulky z Táborska

včera
Slávistické béčko zvládlo náročné utkání proti prvnímu celku ČFL skupiny A a po brankách Imada Rondiče a Michala Vaňka porazilo Táborsko 2:1.

Další články