Slávistky se loučí s Ligou mistryň

Ve čtvrtek večer na londýnském stadionu Borehamwood Football Clubu odehrály slávistické fotbalistky odvetu proti Arsenalu.

Stejně jako před dvěma týdny v Edenu naše hráčky čelily obrovské kvalitě soupeře, který výborně kombinoval, vytvářel si šance a trestal sebemenší chyby. Slávistky začaly aktivně soupeře napadat a díky dvěma skvělým zákrokům Báry Votíkové držely nerozhodný stav až do 20. minuty. Kateřina Svitková se navíc dostala do výborné pozice po sólovém útoku, její střela ale těsně minula pravou tyčku. Arsenal si ale nadále vytvářel šance, první branku vstřelila Van de Donková ve 21. minutě, tři minuty na to přidala druhou branku z penalty Littleová. Do přestávky přidaly domácí hráčky ještě dvě branky, trefila se Roordová, která napálila nedůrazně odkopnutý míč a v poslední minutě první půle i Miedemová, která dovezla míč do prázdné branky. Arsenal ještě dvakrát nastřelil brankovou konstrukci. Stejně jako v prvním utkání slávistky bojovaly i za nepříznivého stavu, domácí hráčky však nepolevily a přidaly pátou branku, když se podruhé trefila van de Donková. Šestý gól v 70. minutě znamenal hattrick pro nizozemskou reprezentantku, která poslala míč hlavou k pravé tyčce. Sedmý gól pak přidala Midemová, která nakonec také završila hattrick. Slávistky skončily svoji cestu Ligou mistryň UEFA v osmifinále, kde nestačily na profesionální tým, ve kterém hrají fotbalistky, které patří k nejlepším na světě. „Mrzí mě neproměněná šance ze začátku utkání, mohly jsme do zápasu vstoupit lépe. Na začátku jsme se držely, pak jsme dvakrát rychle za sebou inkasovaly. Potvrdilo se to, že jsme dostaly nejtěžšího soupeře, čekalo se, že nepostoupíme, ale rozhodně jsme nechtly vypadnout po takových výsledcích. Byly rychlejší, techničtější, silovější, každá hráčka s obrovskou kvalitou. Jsou to tvrdě získané zkušenosti“ zhodnotila utkání záložnice Kateřina Svitková. Trenér Michal Kolomazník doplnil hodnocení „Do utkání jsme nevstoupili špatně, měli jsme i náznaky šancí, pak jsme ale po první brance od toho, co jsme chtěli hrát, ustoupili. Je to kruté dostat osm branek, ale je třeba vidět obrovskou kvalitu soupeře. V druhém poločase pak jejich hráčky jen čekaly na každou naši chybu a trestaly jí. Tak daleko, abychom drželi krok s takovým soupeřem, prostě ještě nejsme. Jsou to tvrdě nabité zkušenosti, které nám ukázaly, kolik ještě máme před sebou práce“.

Arsenal – Slavia 8:0 (4:0) 

Branky: 21., 59., 70. Van de Donková, 45.+1 a 75. 86. Miedemová, 24. Littleová (pen), 33.Roordová 

Arsenal: Peyraud-Magninová – Maierová, Quinnová, Beattieová, Vejeová – Van de Donková.Littleová, Roordová- Evansová, Miedemová, Meadová 

Slavia: Votíková – Jarchovská, Necidová, Pincová, Blackwoodová – Bartovičová – Svitková, Khýrová – Divišová (59. Veselá), Kožárová, Szewieczková (73. Žemberyová) 

Diváci: 668

Aktuálně

Gareth Hughes a Slavia: Blízký vztah na dálku

včera
„Za Slavií všude jezdíme,“ slibuje jeden z nejznámějších chorálů našich fanoušků. Aby ale za Slavií všude jezdil člověk, jehož domov dělí od Edenu vzdušnou čarou 1300 kilometrů, to už stojí za zvláštní zmínku.

Důvěra je klíčová, shodují se trenéři

před 2 dny
Trenéři Pavel Trávník, jako hlavní trenér, a Jan Bauer, jako jeho asistent, u nejstarší dorostenecké kategorie U19 nyní s hráči musí komunikovat jinak než jsou zvyklí. Shodují se ovšem na tom, že důvěra je v tomto období klíčová.

Góly na poslední chvíli: Slávisty rozjásal František Veselý

před 2 dny
Slavia porazila senzačně Slovan Bratislava! Červenobílým zařídil výhru na poslední chvíli legendární František Veselý.

Další články