Slávistky v semifinále poháru

Ženy Slavie zvládly nedělní boj o postup do semifinále Poháru FAČR a druholigový Hradec Králové smetly vysoko 11:0. Hattrickem se v zápase blýskla Černá se Svitkovou.

Zápas se odehrál na umělé trávě v Edenu a domácí fotbalistky od začátku zápasu potvrdily roli favoritek. Hned ve 4. minutě dostala do vedení Pražanky záložnice Žemberyová. V 16.minutě minutě přidala další branku Černá a o dvě minuty později i Veselá. Slávistky byly proti soupeři střelecky při chuti a do poločasu padlo dalších šest branek, svůj hattrick za poločas završila Svitková s Černou a po jedné brance přidala Persson.

„Myslím si, že s výsledkem i odvedenou hrou můžeme být spokojeni. Podařilo se nám vytvořit krásné situace, které jsme následně zakončily gólem. Teď se ale musíme začít soustředit na další a těžší utkání,“ zhodnotila utkání Khýrová.

Slávistky v druhém poločase dokázaly přidat ještě dvě branky, kdy se ve 49.minutě prosadila Khýrová a svůj druhý gól v utkání přidala v 72. minutě Veselá.

„Do zápasu jsme šly s jasným cílem postoupit do dalšího kola. První poločas byl jasně v naší režii, dařila se nám kombinace v křídleních prostorech a z toho také pramenil nespočet gólových šancí, které jsme proměňovaly. V druhém poločase jsme chtěly navázat na stejný výkon, ale bohužel jsme kazily jednoduché přihrávky, vytratila se herní pohoda a nedokázaly jsme proměnit brankové příležitosti,“ okomentovala zápas obránkyně Sedláčková

V semifinále poháru se slávistky utkají 28.3. s Lokomotivou Brno Horní Heršpice na domácím hřišti v Edenu od 14:00.

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 11:0 (9:0)

Sestava: Sladká, Khýrová, Jarchovská, Sedláčková, Dědinová, Svitková, Černá, Žemberyová, Persson, Veselá, Krejčiříková

Branky: 16., 33. a 41. Černá, 19., 23. a 43. Svitková, 18. a 72.Veselá, 4. Žemberyová, 37. Persson, 49. Khýrová

Aktuálně

Těší mě, že jsme neztratili koncentraci

včera
Slavia zvítězila v předposledním kole Finále F:L v Liberci 3:1. „Jsem spokojený jak s týmovým, tak individuálními výkony,“ říká Jindřich Trpišovský.

Jsme Slavia, mistr ligy. Podcenění nepřipadalo v úvahu

včera
Jako jedna z mála stálic v základní sestavě letošní sezony nechyběl Vladimír Coufal ani ve vítězném utkání v Liberci. „Od 15. minuty jsme dobře kombinovali, měli hru pod kontrolou. Vítězství je zasloužené.“

Jasná výhra 3:1 s Libercem: Trefil se Musa, Traoré i Júsuf

včera
V předposlední utkání letošního ročníku FORTUNA:LIGY narazila Slavia na vždy nebezpečný tým Liberce, pro něhož hrála i výhoda domácího hřiště. Platné mu to ale nebylo. Slavia jasně vyhrála 3:1.

Další články