Slávistky v semifinále poháru

Ženy Slavie zvládly nedělní boj o postup do semifinále Poháru FAČR a druholigový Hradec Králové smetly vysoko 11:0. Hattrickem se v zápase blýskla Černá se Svitkovou.

Zápas se odehrál na umělé trávě v Edenu a domácí fotbalistky od začátku zápasu potvrdily roli favoritek. Hned ve 4. minutě dostala do vedení Pražanky záložnice Žemberyová. V 16.minutě minutě přidala další branku Černá a o dvě minuty později i Veselá. Slávistky byly proti soupeři střelecky při chuti a do poločasu padlo dalších šest branek, svůj hattrick za poločas završila Svitková s Černou a po jedné brance přidala Persson.

„Myslím si, že s výsledkem i odvedenou hrou můžeme být spokojeni. Podařilo se nám vytvořit krásné situace, které jsme následně zakončily gólem. Teď se ale musíme začít soustředit na další a těžší utkání,“ zhodnotila utkání Khýrová.

Slávistky v druhém poločase dokázaly přidat ještě dvě branky, kdy se ve 49.minutě prosadila Khýrová a svůj druhý gól v utkání přidala v 72. minutě Veselá.

„Do zápasu jsme šly s jasným cílem postoupit do dalšího kola. První poločas byl jasně v naší režii, dařila se nám kombinace v křídleních prostorech a z toho také pramenil nespočet gólových šancí, které jsme proměňovaly. V druhém poločase jsme chtěly navázat na stejný výkon, ale bohužel jsme kazily jednoduché přihrávky, vytratila se herní pohoda a nedokázaly jsme proměnit brankové příležitosti,“ okomentovala zápas obránkyně Sedláčková

V semifinále poháru se slávistky utkají 28.3. s Lokomotivou Brno Horní Heršpice na domácím hřišti v Edenu od 14:00.

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 11:0 (9:0)

Sestava: Sladká, Khýrová, Jarchovská, Sedláčková, Dědinová, Svitková, Černá, Žemberyová, Persson, Veselá, Krejčiříková

Branky: 16., 33. a 41. Černá, 19., 23. a 43. Svitková, 18. a 72.Veselá, 4. Žemberyová, 37. Persson, 49. Khýrová

Aktuálně

Třetí díl Řečnického klubu s Janem Bořilem

včera
V úterý se můžete těšit na třetí díl Řečnického klubu! Tentokrát bude hostem člen A-týmu Slavie, a to rovnou kapitán Jan Bořil!

Gareth Hughes a Slavia: Blízký vztah na dálku

před 3 dny
„Za Slavií všude jezdíme,“ slibuje jeden z nejznámějších chorálů našich fanoušků. Aby ale za Slavií všude jezdil člověk, jehož domov dělí od Edenu vzdušnou čarou 1300 kilometrů, to už stojí za zvláštní zmínku.

Důvěra je klíčová, shodují se trenéři

27.03.2020
Trenéři Pavel Trávník, jako hlavní trenér, a Jan Bauer, jako jeho asistent, u nejstarší dorostenecké kategorie U19 nyní s hráči musí komunikovat jinak než jsou zvyklí. Shodují se ovšem na tom, že důvěra je v tomto období klíčová.

Další články