Slávistky vstoupily do vyřazovacích bojů vítězstvím | SK Slavia Praha

Slávistky vstoupily do vyřazovacích bojů vítězstvím

V úvodním zápase čtvrtfinále play-off první ligy žen jsme porazili Kladno na jeho hřišti 1:0. Jednogólové vítězství je zasloužené, soupeř si vyloženou příležitost nevypracoval. Odveta se hraje za dva týdny...

První půle nám nevyšla. Přestože jsme měli míč častěji pod kontrolou, Kladno zodpovědně bránilo, a tak jsme branku soupeře příliš často neohrožovali. Nejnebezpečnější jsme byli po rohových kopech Kaplanové, ale Chlumecká hlavičkovala nad a Pěničková trefila pouze gólmanku. Protivník se za celý poločas nedostal ke střele.

Po přestávce jsme se zlepšili a vytvořili si několik příležitostí. V 55. minutě se na pravé straně uvolnila Pěničková, míč se od ní dostal přes Kaplanovou až ke Chlumecké, ta však ze sedmi metrů přestřelila. V 68. trefila Zubková z hranice vápna tyč. O našem vítězství jsme rozhodli o chvíli později. Na standardní situaci Hejlové si šikovně naběhla Chlumecká a hlavičkou trefila břevno. Při slávistkách ale stálo štěstí a padající balón se odrazil od ležící Zbořilové přímo do brány.

„V prvním poločase jsme se přes důraznou obranu domácích neprosadili. Ve druhé půli jsme se zlepšili a převahu vystupňovali. Měli jsme několik šancí, nastřelili tyč a nakonec to vyústilo v rozhodující gól. S výhrou jsem spokojený,“ uvedl trenér Josef Duchek.

Kladno - Slavia 0:1 (0:0)
Branka: 70. Chlumecká
Sestava Kladna: Zbořilová - Bertholdová - Ferenčíková, Turková, Vajcová - Králová, Šulcová, Krobotová, Lodeová - Povolná, Prosecká
Sestava Slavie: Taušová - Hreňová - Marková, Šteffanová, Tománková (55. Petranová) - Kaplanová (77. Šeranová), Pěničková, Zubková, Hejlová (84. Šimanovská) - Chlumecká, Mocová