Slávistky zahájily přípravu i s posilou!

Fotbalistkám Slavie začíná nová sezóna. V úterý v podvečer se sešly k prvnímu tréninku nové sezóny pod trenérem Pavlem Medynským a Tomášem Medynským, který vystřídal na pozici kondičního trenéra Lukáše Bodečka. V týmu je i nová Američanka.

Dvacet hráček plus 3 gómanky zahájily sezónu svižnějším tréninkem v areálu Eden, kde absolvovaly trénink na umělé trávě a atletickém hřišti. K týmu se připojila první zahraniční posila Ashley Herndon i fotbalové juniorské naděje Adéla Machutková, která přestoupila z konkurenční Sparty, a Olivie Lukášová z týmu Slovácka. Do přípravy byly do týmu zařazeny i šikovné dorostenky Jennifer Hilbertová, Nikola Hladíková, Tereza Hrtánková a Marie Bohatová, která momentálně působí na hostování v Liberci. Změny v kádru ještě mohou nastat v průběhu přípravy.

"První trénink proběhl nadstandardně, holky přišly přípravné, což jsem příjemně překvapený, ale také jsem to očekával, protože jsme si řekly cíle na sezonu," řekl na úvod přípravy trenér Pavel Medynský. "Příprava je směřovaná ke kvalifikaci Ligy mistryň. Sháníme informace o soupeřkách, Maďarky by měly patřit k lepšímu týmu, Turkyně jsou nevyzpytatelné," pokračoval slávistický trenér. "Chceme se zase vrátit tam, kam Slavia patří. Minulou sezonu jsme si pokazili na jaře, takže to chceme nyní napravit a svědomitě pracovat.

Do tréninku se zapojila i nová akvizice z USA čtyřiadvacetiletá Ashley Herndon, která působila od roku 2017 v týmu Portland Thorns. Ashley prošla reprezentací U20 a momentálně reprezentuje tým USA za U23. Je to velmi atleticky vybavená hráčka, která je svým důrazem platná ve vápně soupeře. Je průbojná a nebojí se vystřelit z dálky.

"Na své první angažmá v Evropě jsem se velmi těšila. Věřím že se prosadím, budu pro tým platnou hráčku a společně budeme jako tým úspěšný," řekla Ashley Herndon po svém přestupu do Slavie.

"Jedná se o útočnici, kterou jsme si vyhlédli a sledovali ji. Mohla by být údernou silou, kterou potřebujeme. Uvidíme, jak se budeme prezentovat herním projevem a doufám, že Ashley nám přinese potřebnou kvalitu," řekl trenér Pavel Medynský. Do kádru ještě možná někdo přijde, ale naopak i odejde," doplnil.

Jelikož slávistky skončily minulou sezónu na druhém místě, od 7-13.8. je čeká kvalifikační skupina, která se odehraje v Maďarsku. Soupeřem slávistek bude MTK Hungária (Maďarsko), Mitrovica (Kosovo) a Belediyespo (Turecko). V přípravě změří slávistky síly s rakouským Spratzernem a chlapeckými týmy Bohemky a Meteoru.

V týmu proběhlo několik hráčských změn :

Odchody:

Sára Juračková (přerušení fotbalové kariéry)

Tereza Malíková (přerušení fotbalové kariéry)

Příchody:

Ashley Herndon (Portland Thorns)

Olivie Lukášová (1.FC Slovácko - juniorky)

Adéla Machutková (AC Sparta Praha - juniorky)

Přehled přípravných zápasů:

21. 7. 2018 14:00: Slavia - Meteor U15 (Xaverov)

28. 7. 2018 14:00: Slavia - Spratzen (Xaverov)

1. 8. 2018 18:00: Bohemians U15 - Slavia (Královice)

Aktuálně

V pátek v Edenu s Chrudimí! Permanentkáři zdarma!

včera
V pátek 16. listopadu vstoupí Slavia do osmifinálového zápasu v domácím poháru MOL Cup. Soupeřem červenobílých je druholigová Chrudim. Permanentkáři mají vstup zdarma. Zápas začíná v 18:30 hodin. Brány Edenu se otevírají v 17 hodin.

Exkluzivní prodej vstupenek na Zenit

včera
Pouze dnes máte na pokladnách v Edenu jedinečnou možnost pořídit vstupenky na Zenit Petrohrad, k tomu navíc získáte vstup na Chrudim zdarma a slevu 15 % do Fanshopu!

U21: Prohra s Hradcem Králové

12.11.2018
V 15. zápase Juniorské ligy přivítala Slavia na Xaverově Hradec Králové. Sešívaným se herně povedl vstup do zápasu, tři body si ale odvezli hosté.

Další články