Směr Budapešť! Slávisty čeká souboj s Ferencvárosem

Sešívaní v pondělí odpoledne odlétají na první duel 3. kola kvalifikace Ligy mistrů. Soupeřem bude maďarský šampion Ferencváros. Pro Slavia TV před odletem hovořili Zdeněk Houštecký a Nicolae Stanciu.

Slávisté se na důležitý zápas naladili dvěma ligovými vítězstvími. Porazili Zlín a v pátek přehráli opět na venkovním hřišti i Teplice.

„Každé vítězství je pro nás pozitivní. Je tady velká konkurence, máme hodně variant, hráči bojují o základní sestavu. Viděli jsme, jak se krásně předvedli v těch dvou ligových zápasech. Jako trenéři z toho máme trošku zamotanou hlavu, ale jsou to příjemné starosti," těší asistenta Zdeňka Houšteckého.

„Jsme rádi, že jsme se domů vrátili se šesti body. Cítíme se dobře, čím dál lépe. Už za sebou nemáme jen jeden duel z přípravy. Bylo pro nás důležité dvakrát vyhrát a dobře se naladit na Ferencváros," dodává Nicolae Stanciu.

Maďarský tým prožívá skvělé období, domácí ligu ovládl třikrát v řadě. Možnost vyzvat sešívané mu zajistily postupy přes kosovskou Prištinu a litevský Žalgiris Vilnius. V prvním zápase zvítězil Ferencváros 2:0 a zvládl i odvetu, venku vyhrál 3:1.

„Tyhle zápasy už jsme si prožili. Víme, že půjde o hodně, o všechno. Jarda Köstl, skauti a Marcel Šťastný navštívili jejich utkání proti Vilniusu, já a Jindra jsme byli na sobotním ligovém zápase. Byl tam s námi i Ondřej Kúdela jako zástupce hráčů. Vše jsme sledovali, máme je nastudované. Bude to zápas ve vysokém tempu, mají kvalitu, výborné hráče do ofenzivy. V defenzivě by mohli mít okénka, která zkusíme potrestat. Věřím, že když podáme nadstandardní výkon, máme velkou šanci postoupit," myslí si Zdeněk Houštecký a Nicolae Stanciu souhlasí.

„Samozřejmě to bude velmi těžký zápas, stejně jako my vyhráli třikrát domácí ligu. Vloni hráli základní skupinu Ligy mistrů, jsou velmi silný tým. Ale jsem si jistý, že na středu budeme připraveni a odehrajeme dobré utkání."

Utkání proti Ferencvárosi začíná ve středu ve 20:00.

Fotogalerie

Aktuálně

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Hvězdy Haify: Kapitán Amerika i světoběžník ze Surinamu

dnes
Slávisty ve čtvrtek čeká třetí kolo Evropské konferenční ligy na půdě izraelského Maccabi Haifa. Na koho si sešívaní musí dát největší pozor?

Další články