Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Slávisté v úterý cestují do Izraele, kde je čeká souboj s úřadujícími mistry i vstřícnější klima než panuje v České republice. „Samozřejmě do Izraele člověk letí s tím, že tam je lepší počasí, na to se nejde netěšit. Cestujeme tam už po několikáté a vždycky to bylo v pohodě, tedy až na ten poslední výsledek v Beerševě, který bychom neradi opakovali,“ říká asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

V roce 2016 působil v Haifě krátce Ubong Ekpai. „Těším se na ten zápas, možná potkám některé staré přátele. S týmem mám myslím dobrý vztah. Jsem šťastný, že tam pocestujeme, je to trošku jako můj domov. Moc bych si přál ten zápas vyhrát, před dvěma dny jsem oslavil narozeniny. Vítězství by mohl být krásný dárek, který by mi tým mohl nadělit. Věřím, že uděláme všechno, abychom zápas vyhráli,“ říká slávistický záložník.

Maccabi Haifa v dosavadním průběhu Evropské konferenční ligy ještě nevstřelila gól a uhrála jeden bod. „Doma remizovali 0:0 s Feyenoordem a pak prohráli 0:3 na Unionu Berlín. Uvidíme. U nich panuje výborná atmosféra, je tam krásný stadion a skvělý plac. Je to pro nás stěžejní zápas pro to, jak se bude skupina dál vyvíjet. Vždycky jedeme vyhrát,“ říká Zdeněk Houštecký.

„Myslím, že jsou kvalitní tým. Maccabi ale, dle mého názoru, nemá tolik zkušeností a tak dobré a zkušené hráče na evropské poháry, aby uhráli víc,“ myslí si Ekpai. 

Slávisty čeká v Izraeli krásné město na pobřeží Středozemního moře. „Život fotbalisty je těžký, nemáte tolik času chodit ven, prozkoumávat město. Místo, které ale dobře znám, je stadion. Řekl bych, že je to jeden z nejlepších v Izraeli. Počasí v Haifě je také výborné, je tam vlastně pořád teplo. Disponují dobrými hráči, vedení týmu je také na vysoké úrovni. Řekl bych, že jsou v této době jeden z nejlepších klubů v Izraeli,“ říká Ubong Ekpai.

Minulou sezonu se Slavii vstup do Evropské ligy nepodařil, když prohrála v Izraeli s Beerševou 1:3. „Vždycky tam je ta zkušenost, nechceme, aby se tohle opakovalo. Není to jen o tomhle zápase. Pokaždé, když se něco nepovede, tak je to v nás. Chyby si ukážeme a pak se od toho odrazíme. Doufejme, že nás ten domácí zápas s Libercem nakopnul, i když herně to není úplně ideální, ale věříme, že nás v hlavách posunulo dál a každý zápas bude lepší,“ uzavírá trenér Houštecký.

Aktuálně

O návratu jsem snil. Věřím, že Slavii mám co dát

dnes
Matěj Valenta v prvním rozhovoru po svém návratu do Slavie a podpisu čtyřleté smlouvy hovořil o 3,5 letech mimo červenobílý dres, zkušenostech, které za tu dobu nasbíral nasbíral, prvním tréninku i svých ambicích.

Do Slavie se vrací odchovanec Matěj Valenta

dnes
Do Slavie přichází dvaadvacetiletý záložník Matěj Valenta. Odchovanec sešívaných, který naposledy působil v Českých Budějovicích, v Edenu podepsal smlouvu do června 2026.

Mads Emil Madsen přestupuje do Aarhusu

včera
Dánský záložník Mads Emil Madsen opouští Slavii, jeho novým působištěm bude dánský Aarhus. Madsi, děkujeme a přejeme hodně štěstí!

Další články