Soupiska pro základní skupinu Ligu mistrů

Slavia nahlásila soupisku pro skupinovou fázi Ligy mistrů i se dvěma nováčky – Lukášem Provodem a Ladislavem Takácsem.

Na soupisce sešívaných pro letošní skupinovou fázi Ligy mistrů se vešla i dvě nová jména – záložník Lukáš Provod a defenzivní univerzál Ladislav Takács. Vedle Jakuba Hory chybí také Alexandru Baluta, u kterého je momentálně v jednání hostování v jiném klubu.

Deadline pro uzavření soupisek je v úterý 3. září o půlnoci. Soupiska každého klubu se skládá z Listu A a Listu B. Na A-listu může být maximálně 25 hráčů včetně dvou brankářů. Minimálně osm hráčů na A-listu musejí být kluboví a národní „odchovanci“, tedy buď hráči, kteří ve věku od 15 do 21 let minimálně tři roky působili v daném klubu, nebo hráči, kteří ve stejném věku byli minimálně tři roky na soupisce jiného klubu v rámci stejné národní asociace (ti musejí být maximálně čtyři). Proto Slavia může mít na A-listu 22 hráčů. Hráče na A-listu není možné měnit až do začátku vyřazovací fáze soutěže v únoru 2020. Jedinou výjimkou je dlouhodobé zranění gólmana, v tom případě ho klub může na soupisce nahradit jiným.

Na B-listu může být neomezený počet hráčů narozených po 1. lednu 1998, kteří alespoň dva roky v kuse hráli od svých 15. narozenin za daný klub (v případě Slavie je tak na něm třeba gólman Jakub Markovič). B-list může být doplněn o další hráče vždy do půlnoci v den předcházející každému hracímu dnu.

Soupiska SK Slavia Praha pro skupinovou fázi Ligy mistrů UEFA

A-list

Brankáři: Ondřej KOLÁŘ, Přemysl KOVÁŘ
Obránci: Jan BOŘIL, Vladimír COUFAL, Michal FRYDRYCH, Tomáš HOLEŠ, David HOVORKA, Ondřej KÚDELA, Ladislav TAKÁCS, Jaroslav ZELENÝ
Záložníci: Josef HUŠBAUER, Lukáš MASOPUST, Peter OLAYINKA, Lukáš PROVOD, Tomáš SOUČEK, Nicolae STANCIU, Petr ŠEVČÍK, Ibrahim TRAORÉ
Útočníci: Júsuf HILÁL, Milan ŠKODA, Stanislav TECL, Mick VAN BUREN

B-list

Brankáři: Jakub MARKOVIČ

* Na B-list je možné přidat libovolného hráče splňujícího pravidla vždy do 24:00 v den předcházející hracímu dni Ligy mistrů.

Aktuálně

U19 vstoupila do jarní části vítězně

včera
Tým U19 zahájil jarní část ligy dohrávkou 15. kola proti Pardubicím a díky gólům Kneifela, Juráska, Kopáčka, Starého a Touly vybojoval výhru 5:1.

Hráči na hostování: Sýkora dal dva góly, Baluta asistoval

včera
Jak se v uplynulém kole dařilo hráčům Slavie na hostování se dozvíte v našem pravidelném přehledu.

U19 na závěr přípravy remizovala se Salzburgem

před 2 dny
V sobotu odehrál tým U19 doplněný o hráče, kteří jsou aktuálně součástí A-týmu, poslední přípravný zápas zimní přestávky proti rakouskému gigantovi Red Bull Salzburg.

Další články