Soupisku pro Evropskou ligu tvoří 22 hráčů

Na soupisce pro základní skupinu Evropské ligy figuruje 22 hráčů, z toho 3 gólmani. Nechybí mezi nimi jména Ondřeje Karafiáta a devatenáctiletého Abdallaha Simy.

Jindřich Trpišovský bude mít pro zápasy skupinové fáze Evropské ligy k dispozici celkově 22 hráčů, z toho 3 gólmany. Na nejvyšší povolený počet 25 sešívaní nedosáhli kvůli tomu, že ten předpokládá v kádru čtyři klubové odchovance a Slavia má takového jen jednoho – Jana Kuchtu.

Oproti soupisce pro play off Ligy mistrů proti Midtjyllandu doznala soupiska jen několika málo změn. Kromě toho, že na ni není Vladimír Coufal, který přestoupil do West Hamu United, se na ni nevešel ani Ladislav Takács. Naopak na rozdíl od play off na seznamu nechybí Ondřej Karafiát. Na dvaadvacetičlenném seznamu také najdeme jméno devatenáctiletého senegalského útočníka Abdallah Simy, který od jara působil v sešívaném B-týmu a za A-tým debutoval nedávno v domácím utkání proti Slovácku.

První utkání odehrají sešívaní už ve čtvrtek 22. října v izraelské Beerševě proti místnímu Hapoelu. Kompletní rozpis skupinových utkání ZDE.

Brankáři: Ondřej Kolář, Přemysl Kovář, Jan Stejskal
Obránci: Jan Bořil, Tomáš Holeš, David Hovorka, Ondřej Karafiát, Ondřej Kúdela, David Zima
Záložníci: Oscar Dorley, Ondřej Lingr, Tomáš Malínský, Lukáš Masopust, Peter Olayinka, Lukáš Provod, Nicolae Stanciu, Petr Ševčík, Ibrahim Benjamin Traoré
Útočníci: Jan Kuchta, Petar Musa, Abdallah Sima, Stanislav Tecl

Aktuálně

Co se stalo po gólu, nevím. Měl jsem ale obrovskou radost

včera
Do zápasu naskočil Peter Olayinka z lavice a jedinou brankou zápasu zařídil na úkor vlastního zdraví tři body pro Slavii. Po zápase už ale vyhlížel další utkání. ​„Proti Nice bude důležité získat další tři body, proti Leverkusenu bylo vidět, že jsme dobře připravení.“

Přesně takový zápas může pomoci našemu sebevědomí

včera
Sešívaní zvítězili v druhém utkání Evropské ligy proti silnému Leverkusenu. ​„Potřebujeme přesně tuhle bojovou mentalitu, kterrou jsme ukázali u gólu,“ říká Jindřich Trpišovský.

Největší vítězství, které jsem zažil

před 2 dny
David Zima nastoupil poprvé v kariéře v Evropské lize. „Neskutečně jsem si to užil," říká stoper sešívaných.

Další články