Starší dorostenci vstupují o víkendu do jarní části

PRAHA/EDEN - V sobotu čeká na týmy U19 a U18 vstup do jarních ligových bojů. Tým U19 ztrácí na vedoucí celek 6 bodů, U18 je v čele druhé nejvyšší soutěže.

U19: Vstup do jarní části s novým trenérem

Během zimní přestávky došlo ke změnám v realizačním týmu. Kvůli zdravotním potížím Antona Mišovce vedl tým během přípravy Karel Piták, který na podzim působil jako asistent u juniorského týmu. Od začátku jarní části bude hlavním trenérem týmu Pavel Trávník, který již dříve ve Slavii působil. Karel Piták bude u týmu v roli asistenta trenéra, dalším asistentem zůstává Jaroslav Knypl, který byl asistentem už v podzimní části soutěže.

Tým U19 má za sebou povedenou zimní přípravu. V úvodních zápasech se sešívaní střetli se třemi dorosteneckými týmy, nejprve porazili Duklu 1:0, následně si pohráli s Libercem, který porazili 9:1. Třetím soupeřem z dorostenecké kategorie byl vedoucí celek slovenské dorostenecké ligy z Nitry, který Slavia porazila 3:1.

V druhé části přípravy byly soupeřem týmy z dospělých soutěží. Nejprve doma v Edenu prohráli dorostenci s Olympií Hradec Králové, na soustředění v Ústí nad Orlicí pak spolu s týmem U18 zvládli všechna tři utkání vítězně – Letohrad porazili 2:1, Ždírec nad Doubravou 4:1 a Ústí nad Orlicí 3:0. Na úvodní zápas dorostenecké ligy se sešívaní naladili skvěle! V generálce porazili Jirny, vedoucí celek ČFL, 4:1.

U19 začne jarní boje v sobotu 25. února od 11:00, kdy v Edenu na umělé trávě přivítá České Budějovice. V dalším kole, tedy v sobotu 4. března, se Slavia U19 utká pravděpodobně opět v Edenu se Spartou.

Výsledky zimní přípravy:

SK Slavia Praha - Dukla Praha U19 1:0 (Bucha)
SK Slavia Praha - Liberec U19 9:1 (5x Vejvar, 2x Novák, Mareš, A. Lauricella)
SK Slavia Praha - Nitra U19 3:1 (2x Vejvar, Stropek)
SK Slavia Praha - Olympia Hradec Králové 1:3 (Stropek pen.)
Letohrad - SK Slavia Praha 1:2 (Bielesz, Jan Pek)
Ždírec nad Doubravou - SK Slavia Praha 1:4 (2x Bílek, Vejvar, Kovařík)
Ústí nad Orlicí - SK Slavia Praha 0:3 (Bucha, Bielesz, Suk)
SK Slavia Praha – Jirny 4:1 (Bucha, Beňo, Vejvar, Havrda)

U18: Do jarní části v čele soutěže

Také svěřenci trenéra Michala Petrouše a jeho bratra Adama se v přípravě střetli se silnými soupeři z dospělého fotbalu. V prvním zápase však byli jejich soupeřem dorostenci Viktorie Žižkov, které Slavia porazila 2:0. Dále porazila mužský tým Jíloviště 4:1, tým U19 Pardubice 4:2, divizním Úvalům naopak podlehla 2:3. Utkání s pražskými Ďáblicemi skončilo výhrou 4:1, následně však přišla prohra s divizní Aritmou. Na soustředění v Ústí nad Orlicí se pak hráči týmu U18 zapojili do utkání U19 a také oni měli podíl na dobrých výsledcích i předvedené hře Slavie. V generálce na druhou nejvyšší dorosteneckou soutěž pak Slavia U18 porazila Vítkovice U19 vysoko 5:0.

Na úvod jara zajíždí tým U18 do Chrudimi, výkop je v sobotu 25. února ve 14:00, první domácí utkání pak odehrají 4. března od 14:30 s Olympií Hradec králové.

Výsledky zimní přípravy:

Viktoria Žižkov U19 - SK Slavia Praha 0:2 (2x Čvančara)
SK Slavia Praha - Jíloviště 4:1 (Hönig, J. Pek, Straka, Suk)
Pardubice U19 - SK Slavia Praha 2:4 (3x Suk, J. Pek)
SK Slavia Praha - Úvaly 2:3 (J. Pek, Schneider)
Ďáblice - SK Slavia Praha 1:4 (Suk, Douděra, Petrák, Kovařík)
Aritma - SK Slavia Praha 5:1 (Ielitro)
SK Slavia Praha - Vítkovice U19 5:0 (2x Kovařík, 2x Suk, Douděra)

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

před 2 dny
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

před 2 dny
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

21.05.2018
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články