Startuje DATART e:LIGA

Ligová fotbalová asociace se po vzoru mnoha evropských soutěží rozhodla vydat cestou esportu a oznámila start prvního ročníku DATART e:LIGY.

V posledních letech zažívají esportové soutěže obrovský boom a LFA se rozhodla tento trend následovat. „Ve světě je tento druh zábavy už dneska obrovský fenomén a my také chceme zachytit tento trend. Jsem rád, že všechny ligové kluby vyslyšely naše volání a zapojily se spolu s námi do odvážného projektu, řekl o ambicích LFA její předseda Dušan Svoboda

Ligová fotbalová asociace tak navazuje na směr, který umožní přilákat nové mladší publikum pro samotnou FORTUNA:LIGU. „Od projektů jako je esportová soutěž si slibujeme, že oslovíme společně s ligovými kluby mladou generaci a současně u ní zpopularizujeme samotnou FORTUNA:LIGU a fotbal jako takový,“ vysvětlil jeden z důvodů vzniku e:LIGY obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

Formát soutěže

DATART e:LIGA se uskuteční v nové hře FIFA20 výhradně na platformě Playstation  a proběhne ve třech fázích. 

FÁZE ONLINE TURNAJŮ

  • V této fázi bude mít každý klub F:L své dvě online kvalifikace otevřené pro účast veřejnosti. Z každé z nich postoupí dva nejlepší hráči do II. fáze (offline semifinále). 
  • Kvalifikační kola pro Slavii proběhnou v sobotu 12. října a v úterý 29. října vždy od 18:00.

FÁZE OFFLINE TURNAJŮ

  • V této fázi budou kluby rozděleny dle jejich polohy na českou a moravskoslezskou část. Každá část bude mít své offline semifinále, ve kterém se utkají 4 hráči jednotlivých klubů proti sobě o 2 místa ve třetí fázi, přičemž kluby se ještě zatím neutkají proti sobě. 
  • Turnaje se uskuteční na dvou místech (Praha a Olomouc/Brno).

FÁZE OFFLINE FINÁLE

  • V této fázi 2 hráči z jednotlivých klubů spolu vytvoří tým, v jehož barvách budou bojovat o první titul mistra e:LIGY a prize money, které si mezi sebe rozdělí.
  • Offline finále se uskuteční v lednu v Praze a bude otevřeno veřejnosti.

Aktuálně

V úterý od 20:00 se představíme v Příbrami

dnes
FORTUNA:LIGA pokračuje dál a po víkendových utkáních už je na obzoru další duel. Po jasné výhře nad třetím Jabloncem zamíří sešívaní do Příbrami, která se nachází na samém konci ligové tabulky.

Rekord je nádherný, jedná se ale o práci celého týmu

včera
Ondřej Kolář přispěl k vítězství nad Jabloncem svojí 18. nulou v sezoně a vytvořil tak nový ligový rekord. ​„Dozadu jsme hráli zodpovědně,“ těší brankáře Slavie.

Cítíme, že jsou fanoušci s námi!

včera
Nicolae Stanciu se na výhře nad Jabloncem podílel gólem a dvěma asistencemi. „Je úplně jedno, kdo dá gól, nebo na něj nahraje. Potřebujeme jenom získávat body, abychom byli na konci této sezony opět mistry,“ uvědomuje si.

Další články