Startuje DATART e:LIGA

Ligová fotbalová asociace se po vzoru mnoha evropských soutěží rozhodla vydat cestou esportu a oznámila start prvního ročníku DATART e:LIGY.

V posledních letech zažívají esportové soutěže obrovský boom a LFA se rozhodla tento trend následovat. „Ve světě je tento druh zábavy už dneska obrovský fenomén a my také chceme zachytit tento trend. Jsem rád, že všechny ligové kluby vyslyšely naše volání a zapojily se spolu s námi do odvážného projektu, řekl o ambicích LFA její předseda Dušan Svoboda

Ligová fotbalová asociace tak navazuje na směr, který umožní přilákat nové mladší publikum pro samotnou FORTUNA:LIGU. „Od projektů jako je esportová soutěž si slibujeme, že oslovíme společně s ligovými kluby mladou generaci a současně u ní zpopularizujeme samotnou FORTUNA:LIGU a fotbal jako takový,“ vysvětlil jeden z důvodů vzniku e:LIGY obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.

Formát soutěže

DATART e:LIGA se uskuteční v nové hře FIFA20 výhradně na platformě Playstation  a proběhne ve třech fázích. 

FÁZE ONLINE TURNAJŮ

  • V této fázi bude mít každý klub F:L své dvě online kvalifikace otevřené pro účast veřejnosti. Z každé z nich postoupí dva nejlepší hráči do II. fáze (offline semifinále). 
  • Kvalifikační kola pro Slavii proběhnou v sobotu 12. října a v úterý 29. října vždy od 18:00.

FÁZE OFFLINE TURNAJŮ

  • V této fázi budou kluby rozděleny dle jejich polohy na českou a moravskoslezskou část. Každá část bude mít své offline semifinále, ve kterém se utkají 4 hráči jednotlivých klubů proti sobě o 2 místa ve třetí fázi, přičemž kluby se ještě zatím neutkají proti sobě. 
  • Turnaje se uskuteční na dvou místech (Praha a Olomouc/Brno).

FÁZE OFFLINE FINÁLE

  • V této fázi 2 hráči z jednotlivých klubů spolu vytvoří tým, v jehož barvách budou bojovat o první titul mistra e:LIGY a prize money, které si mezi sebe rozdělí.
  • Offline finále se uskuteční v lednu v Praze a bude otevřeno veřejnosti.

Aktuálně

U19 hraje od 14:00 s Barcelonou

dnes
Jako předkrm večerního zápasu A-týmu proti Barceloně hraje proti Barceloně také tým U19 v rámci UEFA Youth League.

Od 14:00 UEFA Youth League s Barcelonou

dnes
Už od 14:00 čeká sešívané třetí skupinové utkání UEFA Youth League. Na Xaverově tentokrát sešívaní přivítají slavnou Barcelonu.

Vracíme se ke kořenům Slavie, říká Jaroslav Tvrdík

včera
Slavia v předvečer zápasu s Barcelonou odhalila repliku Středoevropského poháru. „Je pro nás obrovskou ctí, že se vracíme k naší historii a můžeme zde sehrát takový zápas," říká předseda představenstva Slavie.

Další články