Sto ligových zápasů v sešívaném pro Simona Deliho

V remízovém utkání v Teplicích nastoupil Simon Deli k jubilejnímu stému zápasu v sešívaném. Pojďme se ohlédnout za jeho ligovou kariérou ve Slavii a vybranými statistikami.

Urostlý stoper z Pobřeží slonoviny přestoupil do Slavie v lednu 2015, sešívané tehdy vedl trenér Miroslav Beránek. Proti Liberci při výhře 3:1 odehrál celý zápas na pozici defenzivního záložníka po boku Vukadina Vukadinoviče, Levana Kenii, Roberta Hrubého, Alda Baéze, Karla Pitáka a Jaromíra Zmrhala. Na stoperu tehdy nastupoval současný sportovní ředitel a tehdejší kapitán Slavie Jiří Bílek.

„Pro mě je to velká čest. Sto ligových zápasů za Slavii už je opravdu hodně,“ říkal po zápase v Teplicích člen novodobé nejlepší jedenáctky sešívaných.

Během první sezony odehrál 13 utkání převážně v záložní řadě. Sešívaní sezonu zakončili na 11. místě, s příchodem nového ročníku začal Simon Deli nastupovat na pozici stopera. Proti Jihlavě zaznamenal svoji první branku – při vítězství 4:0 se trefil hlavou po rohovém kopu.

Slávisté uhráli v ročníku 2015/16 páté místo a po dlouhé době se vrátili do pohárové Evropy. To už byl Simon Deli nedílnou součástí základní sestavy, odehrál 28 ligových zápasů a chyběl jen v případě zranění. Vyrostl z něj elitní levonohý stoper se skvělou rozehrávkou.

O rok později už se Slavií vybojoval ligový titul. Stal se základním stavebním kamenem stoperské dvojice a pod Jaroslavem Šilhavým odehrál v lize celkem 25 utkání, jednou se i střelecky prosadil.

Následující sezonu trápily 192 centimetrů vysokého stopera zdravotní potíže. Kvůli zraněním odehrál v ročníku, kdy sešívaní skončili v lize na druhém místě, jen deset zápasů.

Nejlepší sezona v sešívaném pro Simona Deliho přišla v ročníku 2018/19. S Michaelem Ngadeem vytvořili neprostupnou stoperskou dvojici, která dovedla slávisty k historickému doublu po 77 letech. 

Skvělými výkony nejen v jednadvaceti ligových zápasech, ale i při tažení do čtvrtfinále Evropské ligy, si vysloužila novodobá legenda Slavie angažmá v belgických Bruggách. „Pamatuji si svůj první zápas v Edenu. Vypíchnul bych zápas s Chelsea, kde jsem byl kapitán, a double, který jsme získali, než jsem odešel do Belgie. To jsou momenty, které do konce života nezapomenu,“ vzpomíná po jubilejním startu Simon Deli.

V lednu po zranění Davida Hovorky se vrátil Simon Deli z Belgie na hostování bez opce do konce sezony. Zatím naskočil do třech ligových duelů – proti Příbrami, Pardubicím a Teplicím, kde zaokrouhlil počet ligových startů na rovnou stovku. Během šesti sezon dostal pouze sedm žlutých karet a nebyl ani jednou vyloučen. Tři góly vstřelil, dva připravil pro své spoluhráče a čtyřikrát byl jmenován hráčem utkání.

Aktuálně

Rangers FC: Ze dna k titulu po deseti letech

včera
Slávisté ve čtvrtek vyzvou skotské Rangers, kteří o víkendu oslavili první titul po deseti letech. Celek z Glasgow má jednu z nejbohatších historií ve světovém fotbale.

Výhra se štěstím, z převahy jsme měli vytěžit víc

před 2 dny
Jindřich Trpišovský po vybojovaném vítězství nad Baníkem Ostrava hledal příčiny nervózní druhé půle a ocenil výkon nově složené stoperské dvojice i Lukáše Masopusta.

Tři body jsou naše, druhá půle je velkou výstrahou

před 2 dny
Jan Bořil dovedl svůj tým proti Baníku Ostrava k výhře. Po závěrečném hvizdu ale úsměvy nerozdával. „Ve druhé půli jsme nehráli týmově. Museli jsme si to v kabině vyříkat,“ přiblížil chvilky po zápase kapitán sešívaných.

Další články