Střídání hodně pomohla, soupeř měl skvělý přístup

Sešívaní zvítězili ve 3. kole MOL Cupu na hřišti Velvar 4:2. ​„V první půli jsme neměli dobrý přístup, po přestávce jsme se ale rychle vrátili do zápasu," říká asistent trenéra Jaroslav Köstl.

„Věděli jsme, že ve druhém poločase budeme muset s utkáním něco udělat. V první půli jsme neměli dobrý přístup, hned z první akce jsme dostali gól. To už nás mělo varovat, složení týmu ale bylo takové, jak už asi nikdy hrát nebude. Pro některé kluky to bylo těžké, například Mads nepodal úplně optimální výkon, což ale jde lehce za námi, protože je to pozice, na které normálně nehraje. Fandu Matyse jsme střídali hlavně kvůli žluté kartě, báli jsme se, aby při nějakém brejku nemusel zatáhnout za záchrannou brzdu. Bylo to hlavně kvůli té kartě, jinak si nemyslím, že by hrál úplně špatně. Strašně nám pomohli střídající hráči, Ibra Traoré i Srki Plavšić, Nico Stanciu si udržel standard z první půle, pak už to byla pouze otázka toho, jestli proměníme nějakou šanci. Naštěstí jsme se ale relativně rychle vrátili zpět do zápasu,“ hodnotí vítězství nad třetiligovým soupeřem Jaroslav Köstl.

Do druhé půle vstoupili slávisté značně aktivněji a rychle otočili vývoj utkání. „Pokyn v kabině byl především hrát rychleji, v první půli nám nejvíce chyběl právě pohyb. Bylo to bez nějakých velkých gest a řvaní v kabině, hráči to sami moc dobře věděli. Byli naštvaní sami na sebe, něco si sami vyříkávali, pak jsme do toho vstoupili my a sáhli jsme do toho střídáními. Ve druhé půli byl výkon kvalitní, samozřejmě chci pochválit i soupeře, který měl od začátku skvělý přístup a o poločase zaslouženě vedl. Byl to od nich zodpovědný a srdnatý výkon, což nám v první půli chybělo,“ přibližuje asistent Jindřicha Trpišovského.

Několik nepříjemných zákroků schytal během druhého poločasu Ubong Ekpai. „Vypadá to, že by měl být v pořádku, je jako z titanu. Nemělo by to být nic vážného. Báli jsme se u těchhle zákroků, ne že by tam soupeř chtěl jít s úmyslem, jak jsou ale hráči, zvyklí na jinou úroveň, v některých situacích lokomočně pomalejší, tak někdy může dojít k nešťastným zákrokům. Nevypadá to ale, že by někdo měl nějaké vážnější zranění,“ uzavírá Jaroslav Köstl. 

Aktuálně

Je to velká ztráta bodů, mohli jsme vyhrát

včera
Sešívaní po nepovedeném prvním poločase museli dotahovat utkání s Budějovicemi, které nakonec skončilo 2:2. Zápas hodnotil na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Musíme od začátku hrát jako v druhé půli

včera
Jan Kuchta šel v Budějovicích na hřiště o poločase za stavu 0:2. K vyrovnání přispěl vybojovanou penaltou a asistencí. I tak byl ale po remíze 2:2 hodně kritický.

Remíza v Budějovicích. Trefili se Olayinka a Oscar

včera
Sešívaným se po nepovedeném prvním poločase podařilo vyrovnat zápas s Českými Budějovicemi potom, co se trefili Olayinka s Oscarem, a utkání skončilo 2:2.

Další články