Tečka za skvělým rokem 2019: Slavia druhá v anketě Sportovec roku

Sešívaní sbírají další ocenění. V anketě Sportovec roku 2019 skončili druzí mezi kolektivy, lépe se umístila pouze basketbalová reprezentace.

Slavia se v jarní části minulé sezony dostala až do čtvrtfinále Evropské ligy UEFA, když přešla přes belgický Genk a favorizovanou Sevillu a po velkém boji vypadla až s pozdějším vítězem Chelsea FC. Ročník 2018/19 pak svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského zakončili obhajobou vítězství v MOL cupu a hlavně ligovým titulem, díky čemuž zaznamenali double po dlouhých 77 letech.

V podzimní části právě probíhající sezony se Slavii po 12 letech podařilo probojovat se do hlavní části Ligy mistrů UEFA, kde ve skupině smrti s fotbalovými giganty Barcelonou, Dortmundem a Interem zaujala odvážnou hrou a odehrála šest vyrovnaných utkání. V domácí FORTUNA:LIZE pak sešívaní dominovali, zaznamenali nejlepších úvodních 20 kol v ligové historii, inkasovali pouhé 4 branky a bez jediné prohry si vytvořili šestnáctibodový náskok na čele tabulky.

Pánové – hráči i členové realizačního týmu – klobouk dolů a děkujeme!

První místo obsadila basketbalová reprezentace, která překvapila na světovém šampionátu v Číně a vybojovala fantastické šesté místo. Mezi jednotlivci se sportovcem roku stal judista Lukáš Krpálek, mistr světa v těžké váze nad 100 kilogramů. I jim posíláme za celou Slavii obrovskou gratulaci!

Aktuálně

Hráči na hostování: Baluta s Hromadou slaví další výhru

včera
Jak se v uplynulém kole dařilo hráčům Slavie na hostování se dozvíte v našem pravidelném přehledu.

Výstava fotbalových kreseb v muzeu Slavie

před 2 dny
Ještě do neděle 1. března bude v prostorách slávistického muzea probíhat výstava fotbalových kreseb a karikatur známého kreslíře Milana Kounovského.

Doba hájení mi skončila

před 2 dny
Proti Bohemians se z křídla posunul na post defenzivního záložníka, nových výzev se ale nebojí. „Doba hájení už je za mnou, jsem tu půl roku a měl bych ukázat, proč ve Slavii jsem!“ hlásí Lukáš Provod.

Další články