Tomáš Souček prodloužil smlouvu

Slávistický záložník skvělými výkony v posledních dvou sezonách táhl Slavii za úspěchy a nic by se na tom nemělo změnit ani v příštím ročníku, protože opora sešívané záložní řady prodloužila v Edenu smlouvu o pět let!

Tomáš Souček, který byl pro Slavii klíčovou osobností na cestě Evropou a při zisku historického doublu, podepsal s klubem novou pětiletou smlouvu, která je platná až do 30. června 2024.

„Prvně musím poděkovat všem hráčům a trenérům, bez kterých bych tady nebyl. Dále svému manažerovi a v neposlední řadě panu Jaroslavu Tvrdíkovi. To, že mi Slavia dává nový pětiletý kontrakt, je pro mě velkou výzvou. Doufám, že se dostaneme do Ligy mistrů. To je snem každého z nás. Po skvělé minulé sezoně bychom se rádi posunuli ještě o trochu výš,“ vyhlížel svou slávistickou budoucnost bezprostředně před podpisem smlouvy.

Samotný akt podpisu proběhl přímo na tiskové konferenci ve slavnostní atmosféře za účasti předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka a sportovního ředitele Jana Nezmara.

Tomáš Souček byl v uplynulé sezoně klíčovým svěřencem trenéra Jindřicha Trpišovského. Ve všech soutěžích odehrál 4 434 minut, vsítil 18 gólů a na dalších 9 branek přihrál svým spoluhráčům. Ke statistikám přidal i skvělý přehled, spolehlivou defenzivní činnost, a především řízení hry celého týmu. Po fantastických výkonech nejen v lize, ale i na Evropské scéně byl o Tomáše Součka velký zájem v zahraničí. Sešívaný odchovanec se však prozatím rozhodl zůstat ve Slavii a pokusit se o splnění velkého snu všech příznivců červenobílých barev - probojovat se do základní skupiny Ligy mistrů!

„Hlavní cíl pro příští rok je Liga mistrů. I když se nepovede, pořád bude Slavia hrát evropské poháry, kde chce dojít hodně daleko. Vidíme, co dokázal Ajax nebo Šachtar Doněck několik let po sobě. Myslím si, že Slavia má na to, aby se také dostala na tuto úroveň,” přibližuje důvody podpisu nové smlouvy Tomáš Souček a dodává, že za jeho rozhodnutím stojí i nadstandardní vztahy v klubu. „Nabídka smlouvy mě potěšila. Vedení mi dalo zelenou k tomu, že mě tady chtějí a za to jsem rád. S panem Tvrdíkem máme super vztah, takže jsme se domluvili. Rozhodoval jsem se také hodně podle citu, který ke Slavii mám. Jsem rád, že jsem tady zůstal.”

Motivací pro setrvání ve Slavii byli pro Tomáše Součka i fanoušci, kteří tým celou sezonu ve velkém podporují a pravidelně v Sinobo Stadium vytváří jedinečnou atmosféru. „Slavia je pro mě obrovská motivace. Nejen samotný tým, ale i velký počet lidí, kteří jí fandí, a to nejen v Čechách, ale i na Moravě. Jsem moc rád, že mě mají rádi a že je šance si tady zahrát Ligu mistrů. Dostat se do ní se Slavií by byla neuvěřitelná čest a hrozně bych si to přál,” dodává opora Slavie.

Fotogalerie

Aktuálně

Klára Cahynová zpátky ve Slavii

včera
Po dvou letech se do Slavie vrací zkušená reprezentantka Klára Cahynová, která přichází z německého 1. FFC Turbine Potsdam.

Zemřel vítěz Českého poháru a mitr Evropy Pavol Biroš

před 2 dny
Do fotbalového nebe odešel 12. srpna vítěz Českého poháru 1974 se Slavií a mistr Evropy 1976 Pavol Biroš. Bylo mu 67 let. Čest jeho památce!

B-tým v přípravě zdolal rezervu Norimberku

před 3 dny
Sešívaný B-tým se v rámci přípravy střetl s rezervou Norimberka. Na Xaverově svého soupeře zdolal 2:1.

Další články