Trenér Corku nabádá k trpělivosti | SK Slavia Praha

Trenér Corku nabádá k trpělivosti

PRAHA - Trenér našeho soupeře v Poháru UEFA Damien Richardson může mít po svém uzdravení ze svého týmu radost. Cork si vybojoval postup do semifinále irského poháru a vede ligu, i když jen díky lepšímu skóre před Derry City.
PRAHA - Trenér našeho soupeře v Poháru UEFA Damien Richardson může mít po svém uzdravení ze svého týmu radost. Cork si vybojoval postup do semifinále irského poháru a vede ligu, i když jen díky lepšímu skóre před Derry City. Richardson se již svěřil se svými plány před čtvrteční důležitou odvetou proti pražské Slavii. Trochu překvapivě nabádá svůj tým k trpělivosti. „Pokusíme se dát první branku. Nemusí to ale být v prvních pěti, deseti minutách. Když vydrží bezbrankový stav do poločasu a trefíme se po přestávce, můžeme pomýšlet na postup. Slavia by se pak dostala pod tlak. Jestliže hosté vstřelí gól, bude konec. Musíme být trpěliví."

Asistent trenéra Pet Morley hrál v Praze v roce 1994 jako aktivní hráč. Utkání také skončilo 2:0 pro červenobílé. „Máme teď lepší tým a Slavia již nemá tolik reprezentantů jako před jedenácti lety. Takže si myslím, že odveta bude mít jiný výsledek než při prvním souboji. Bylo by samozřejmě dobré vstřelit v úvodu utkání branku a dostat Slavii pod tlak," řekl Morley a připomněl šance, které jeho tým promarnil v Praze, zároveň ale nezapomněl vyzdvihnout fantastický pražský výkon irského brankáře Devina.

Co se týká základní sestavy, velmi pravděpodobně v ní bude navíc Gregory O´Halloran, který do prvního zápasu naskočil až v sedmdesáté páté minutě s úkolem zpevnit zálohu svého týmu. Asistent trenéra Dave Hill po utkání litoval, že ho nenasadil dřív, protože by Slavia neměla tolik prostoru ve středu hřiště pro zakládání útoků. Narozdíl od trenéra Jarolíma může Richardson počítat s kompletním kádrem, uzdravil se i obránce Alan Bennet.

Irský tisk je v otázce nadějí Corku na postup skeptický. „Naděje je malá. Cork si nemůže dovolit dostat branku, která by rozhodla o všem."