Trenér Pastoor: Čeká nás pět finálových duelů

SYNOT TIP ARENA/EDEN – Trenér Pastoor po utkání s Plzní hovořil o tom, že svým svěřencům za výkon nemůže nic vytknout. Až na střílení gólů. „Pokud budeme hrát takto, dostaneme si do toho,“ myslí si trenér Slavie.
„Pokud se ohlédneme za zápasy s dvěma nejlepšími týmy v zemi, tak každý bod, který získáte, je bonus. My jsme bohužel žádný bod nezískali, rozdíl mezi těmito zápasy byl ale v našem výkonu. Dnes byl jen jeden tým, který si zasloužil vyhrát, a to jsme byli my,“ začal své hodnocení zápasu s Plzní trenér Alex Pastoor.

„Hráče bych v žádném případě nevinil, protože o vítězství bojovali, útočili, bránili, dělali vše, bohužel nakonec nedali branku. Byli jsme od začátku až do konce ve hře, vytvořili jsme si šance, ale neskórovali jsme a je škoda, že gól soupeře byl za situace, kdy rozhodčí viděl faul a v nastavení odpískal přímý kop, což příliš nechápu. V takové situaci se ptám sám sebe, proč to byl přímý kop a pokud byl odpískán tenhle, pak se měly kopat ještě tři nebo čtyři další,“ popisoval trenér klíčové momenty dnešního utkání.

Nebyl to jediný moment, který trenér viděl jako diskutabilní. „Stejná situace byla pak u žluté karty Nevese, který má teď stopku na další zápas. Pokud v téhle situaci viděl žlutou, pak v zápase mohla být rozdána celá řada dalších,“ zamýšlel se trenér.

„Hráči byli hodně zklamaní, čemuž po prohraném utkání rozumím, ale řekl jsem jim, že pokud tenhle zápas porovnají s předchozím a dávají do toho všechno, dá nám to sebevědomí do dalších pěti zápasů, protože to pro nás bude pět finálových duelů. Pokud budeme hrát jako dnes, můžeme si věřit, že uhrajeme dobrý výsledek,“ pokračoval kouč.

Na otázku, co se musí změnit, aby Slavia dávala branky, začal kouč sešívaných zlehka: „Mířit mezi tyče.“ Pak už ale pokračoval vážněji: „Myslím, že pokud se podíváte na zápasy, které jsme hráli za dobu, co tu jsem, pak některé byly průměrné, jiné špatné a některé dobré, třeba venku s Teplicemi, se Znojmem nebo pohár v Brně. Ale myslím, že tenhle výkon byl doposud nejlepší. Dávat branky je to nejtěžší, ale pokud budete hrát takto, dostanete se ke skórování. Nelze změnit příliš mnoho věcí, aby to šlo, pokud by existoval jednoduchý recept, pak bychom už jistě víc branek dali,“ přidal trenér.

Aktuálně

Rekordní návštěva na zápase s Bayernem Mnichov

dnes
Středeční bitva slávistek s Bayernem Mnichov přilákala na Sinobo Stadium neuvěřitelných 6 822 diváků. Padl tak český klubový rekord v počtu fanoušků na zápase ženského fotbalu, který překonal čtyři roky starou návštěvu 4 224 diváků na zápase proti Barceloně.

Informace o vstupenkách na Chelsea, předprodej od pondělí

dnes
Ve čtvrtfinále Evropské ligy budeme hrát 11. dubna ve 21:00 s Chelsea. O vstupenky na zápas registrujeme obrovský zájem, přečtěte si informace v článku.

Informace pro fanoušky cestující na venkovní zápas s Chelsea

včera
Ve čtvrtek 18. dubna odehrajeme odvetný zápas Evropské ligy v Londýně. Přečtěte si bližší informace k organizaci utkání a prodeji vstupenek.

Další články