Trpišovský trenérem měsíce, už poosmé v kariéře

Trenér Jindřich Trpišovský byl zvolen v září trenérem měsíce FORTUNA:LIGY. Jedná se už o jeho historicky osmé prvenství.

Ačkoliv do září nevstoupili sešívaní nejlépe a proti oslabené Opavě hned první den v měsíci ztratila dva body, zbytek zápasů zvládla suverénním způsobem. Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského třemi góly doma porazili Slovácko a o týden později stejným výsledkem opanovali 294. derby na Letné. Úspěšný ligový měsíc uzavřela domácí výhra 1:0 nad Mladou Boleslaví. Kromě ligy ale sešívaní odváděli výtečné výkony i v jiných soutěžích. Z Milána si Slavia přivezla remízový bod poté, co obdržela gól až v samotném nastavení druhého poločasu, nebo také rozdrtila vysoko Vyšehrad v MOL Cupu 8:0.

Ocenění trenéra měsíce si trenér Jindřich Trpišovský odnáší už poosmé v kariéře. Poprvé jej obdržel coby trenér Liberce ještě v srpnu 2015. Letos anketu opanoval hned ve dvou ze tří měsíců, přičemž se mu v žádné sezoně nepovedlo odnést si ocenění tři. Má tudíž velmi pravděpodobně našlápnuto po osobní stránce na rekordní ročník.

Jindřich Trpišovský – trenér měsíce

2019/20 – srpen, září
2018/19 – říjen, červenec
2017/18 – říjen
2016/17 – duben
2015/16 – srpen, říjen

Aktuálně

Zelený život ovládne poslední podzimní ligové kolo

včera
Fotbal pro všechny děti a bez omezení. Tak by se dala přeložit iniciativa Ligové fotbalové asociace a všech ligových klubů pod hlavičkou Nadačního fondu Zelený život. Závěr podzimní části FORTUNA:LIGY se převlékne do zelena. Dvacáté ligové kolo bude totiž patřit Nadačnímu fondu Ligové fotbalové asociace Zelený život, který podporuje mladé fotbalisty a fotbalistky ze sociálně slabších rodin ve věku 5 - 15 let.

Bavili jsme lidi fotbalem, o to nám jde

před 2 dny
Sešívaní podlehli v posledním zápase základní skupiny Ligy mistrů Dortmundu těsně 1:2. ​„Pro hráče i tým mám jen slova uznání," říká Jindřich Trpišovský.

Velký zážitek kazí jen výsledek, říká Takács

před 2 dny
Ladislav Takács si s Dortmundem prožil zápas snů, bohužel se smutným koncem. ​„Škoda, že to neskončilo remízou,“ říká debutant základní sestavy v Lize mistrů.

Další články