Tým U19 vybojoval 3. místo na turnaji CEE Cup

Slavia se zúčastnila mezinárodního turnaje CEE Cup pro ročníky 2001–2002. Po jediném zaváhání ve skupině se tým pod vedením Pavla Trávníka střetl v boji o bronzové medaile s jednou z nejlepších akademií v Evropě – Dinamem Záhřeb.

Ve skupině B na Slavii čekal turecký Altinordu FK, anglický Burnley FC a SE Palmeiras ze São Paula v Brazílii. Hned v úvodním duelu skupiny si sešívaná U19 připsala první výhru, 1:0 nad Altinordem. Jediný gól zápasu vstřelil již v 6. minutě Michal Hošek, který po rohovém kopu uklidil míč hlavou na vzdálenější tyč.

V dalším utkání čekal na Slavii těžký soupeř z Brazílie. Přesto, že se Palmeiras podařilo střelit rychlý gól, Slávisté odpověděli hned ve 3. minutě díky trefě Jonáše Kneifela. Palmeiras se ještě do poločasu podařilo dvakrát skórovat a Slavia tak do druhé půle vstupovala za nepříznivého stavu 1:3. Naději přinesl krásným gólem Matěj Jurásek, který snížil ztrátu na 2:3. Další trefu si ovšem sešívaní nepřipsali, naopak Palmeiras využilo svých šancí a zvítězilo nakonec vysoce 5:2.

V posledním souboji skupiny se Slávisté střetli s anglickým Burnley. Již v prvním poločase si vytvořili mnoho šancí, žádný gól z nich ovšem nepadl. To se však podařilo hned v prvních minutách druhé půle, kdy svou příležitost využil Jonáš Kneifel. Slavia porazila Burnley 1:0.

Slavisté se ve skupině umístili druzí za suverénním Palmeiras a v boji o třetí místo je čekala jedna z nejlepších akademií v Evropě – chorvatský celek Dinamo Záhřeb. Sešívaní vstoupili do utkání aktivně a již po deseti minutách se dostali do vedení po trefě Tomáše Riga. Ve druhém poločase přidal další gól Martin Šubert a Dinamu už se díky pokutovému kopu v nastavení podařilo pouze snížit na konečný výsledek 1:2. Pro sešívaný tým složený z hráčů ročníku 2002 to bylo obzvláště významné vítězství, jelikož porazil silný evropský celek, navíc složený z o rok starších hráčů, ročníku 2001. Slávisté tak ve velké konkurenci turnaje CEE Cup vybojovali bronzové medaile.

SESTŘIHY ZE ZÁPASŮ

Altinordu FK – SK Slavia Praha 0:1

SK Slavia Praha – SE Palmeiras 2:5

SK Slavia Praha – Burnley FC 0:1

Dinamo Záhřeb – SK Slavia Praha 1:2

Fotogalerie

Aktuálně

Otevíráme Slavia Museum a Stadium Tour!

dnes
Přijďte si prohlédnout mistrovský pohár a další artefakty související se ziskem 20. mistrovského titulu! V sobotu 11. července znovu otevíráme Slavia Museum a Stadium Tour.

Zápas jsme zvládli jako tým. Hráli jsme velice dobře

dnes
Po remízovém derby si čas na pár otázek našel i brankář sešívaných a dost možná i největší letošní osobnost ligy Ondřej Kolář. Ten se stal i rekordmanem v počtu vychytaných nul za sezonu. „Číslo, které jsme překonali, je neuvěřitelné,“ míní gólman.

Byl to náročný rok. Byli jsme ale nejlepší a jsme po právu mistři

včera
Jan Bořil dovedl Slavii jako kapitán k titulu a mohl jej tak po posledním zápase slavnostně zvednout nad hlavu. „Být kapitánem je pro mě obrovská osobní pocta. Už jenom to stát se kapitánem, natož zvednout pohár," dojímal se po derby.

Další články