Týmu musím poděkovat, o titul jsme hráli až do konce

„Holkám není co vyčítat. Utkání rozhodla stoprocentní šance v závěru," říká po remíze v derby trenér slávistek Michal Kolomazník.

„Holkám není co vyčítat. Věděli jsme, že musíme vyhrát, abychom po zápase mohli slavit. To se bohužel nepovedlo, hned po zápase jsem ale byl týmu poděkovat za sezonu, protože upřímně řečeno, na zázraky nevěřím a myslím si, že o titulu je rozhodnuto,“ říká po remíze v posledním derby sezony trenér slávistek Michal Kolomazník.

Sešívané fotbalistky daly do náročného utkání veškeré zbytky sil a dostaly se do vedení, v závěru však sparťanky dokázaly srovnat a díky remíze se hodně přiblížily k zisku titulu. „Je těžké takhle spatra něco hodnotit, až se na utkání podívám u videa, najdu spoustu věcí, které šly v dané situaci řešit lépe. Co mě poměrně mrzí je, že po vyrovnané první půlce jsme se dostali do vedení a neudrželi ho. Skórovali jsme ze standardky, ze kterých jsem věřil, že skórujeme, pak jsme ale neuhlídali jednu šanci sparťanek, ze které dokázaly vyrovnat. Pak jsme šli do desíti a měli jsme v ní stoprocentní, neuvěřitelnou šanci, kterou jsme nedali a která rozhodla utkání,“ ví kouč slávistek.

Pro slávistky šlo o čtvrté derby v sezoně, oba týmy se dobře znají, a je tak těžké na soupeře vyrukovat s něčím nečekaným. „Ta utkání jsou specifická, je to derby a já tam stále vidím strašně málo fotbalu, hlavně z naší strany, i když ho hrát umíme. I teď bylo na některých holkách v prvním poločase vidět, že byly pod tlakem a věděly, že zápas musíme zvládnout vítězně,“ mrzí trenéra sešívaných fotbalistek.

Slávistky neměly do končící sezony dobrý vstup, nakonec se ale zvedly a díky gradující formě se drží v boji o titul až do posledního kola. „Když vezmu celou sezonu, nedařilo se nám už v přípravě, nešlo nám to. Jak ukončili rozehranou předcházející sezonu, tak některé hráčky nebyly rozehrané, část týmu se vyměnila. Všichni víme, jak dopadlo první derby, kde jsme v tu chvíli byli a myslím si, že by si na nás v tu chvíli nikdo nevsadil, že to dotáhneme až do posledního utkání, které bude rozhodovat. Další ťafku dostaly holky v 95. minutě zápasu s Fiorentinou, třetí věcí bylo, že se soutěž rozjížděla pomalu a holky se nám vrátily z reprezentace s covidem. Nebylo to nic jednoduchého, nemáme nafukovací kádr a stálo to tady defacto na třinácti lidech. Minimálně pět hráček šlo do utkání se Spartou minimálně se sebezapřením,“ uzavírá Michal Kolomazník.

Aktuálně

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Budějovic

dnes
V neděli 24. října pojede Slavia na venkovní zápas do Českých Budějovic. Přečtěte si informace k výjezdu pro fanoušky.

Nikdy se nevzdáme, další zápasy musíme vyhrát

včera
Ibrahim Traoré na půdě Maccabi Haifa vedl slávisty s kapitánskou páskou. Po prohře o gól ale neměl mnoho důvodů k radosti.

Musíme si uvědomit, v jakém týmu hrajeme

včera
Taras Kačaraba odehrál s maskou na obličeji na hřišti Maccabi Haifa celý zápas a po prohře 0:1 jen marně skrýval zklamání z výkonu týmu.

Další články