U11 a U9: Úspěšný víkend završený dvěma zlaty

OSTRAVA/HRADEC KRÁLOVÉ - O víkendu čekaly na přípravky Slavie U11 a U9 vícedenní turnaje. Mladší tým nastoupil v Hradci Králové, starší výběr cestoval až k východním hranicím do Ostravy. Oba celky předvedly skvělé výkony a do Prahy vezou dvě první příčky!

SKSU11: První místo z Memoriálu Evžena Hadamczika

Základní skupina:

SK Slavia Praha – MFK Karviná 2:2 (Suchar, Kotrba)
SK Slavia Praha – FC Baník Ostrava 2:2 (Hrubý, Kotrba)
SK Slavia Praha – SK Sturm Graz 2:4 (Pilař, Kotrba)
SK Slavia Praha – FC Zbrojovka Brno 4:2 (Kotrba, Pilař, Korenc, Suchar)
SK Slavia Praha – FC ETO Györ 1:3 (Hrubý)
SK Slavia Praha – MFK Vítkovice 4:2 (2x Hrubý, Korenc, Kotrba)
SK Slavia Praha – Wisla Krakow 2:0 (2x Hrubý)

Čtvrtfinále:

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 2:1 (Kotrba)

Semifinále:

SK Slavia Praha – SK Sturm Graz 3:2 (2x Kotrba, Suchar)

Finále:

SK Slavia Praha – Sigma Olomouc 2:1 (2x Suchar)

Turnaj hodnotil trenér
Jiří Janeček: „Máme za sebou halový turnaj v Ostravě, kde jsme měli možnost poměřit své síly s kvalitními celky z Česka i ze zahraničí. Hala má svá specifika, kdy kluky dostává pod časoprostorový tlak, a jako doplněk je vhodná jako rozvoj dovedností. Příjemně strávené tři dny, kdy jsme společně cestovali vlakem, byli v kině, či na večeři. Velké díky pořadatelům Akademii FC Baník Ostrava, rodičům a klukům za turnaj! Martin Dostalík navíc zaslouženě vyhrál cenu pro nejlepšího brankáře turnaje,“ řekl k úspěšnému turnaji trenér týmu U11.


SKSU9: Turnaj O pohár Rady Královéhradeckého kraje ovládla Slavia

Základní skupina:

SK Slavia Praha – Liberec 5:2
SK Slavia Praha – Svitavy 4:4
SK Slavia Praha – Opava 13:1
SK Slavia Praha – Havlíčkův Brod 5:4

Nadstavba – zlatá skupina:

SK Slavia Praha – Sparta Brno 7:1
SK Slavia Praha – Havlíčkův Brod 5:1
SK Slavia Praha – Sigma Olomouc 2:4
SK Slavia Praha – Jablonec 5:0

Semifinále:

SK Slavia Praha – Pardubice 3:2 po PK

Finále:

SK Slavia Praha – Sigma Olomouc 4:3

Vítězné tažení hodnotí trenér U9 Jan Kočí: „Na krásný dvoudenní turnaj jsme vyrazili do Hradce Králové. V sobotu se hrála základní skupina, kterou jsme s přehledem vyhráli. Hra trošku vázla, bylo to naše první vystoupení na palubovce, a tak to bylo trošku znát. V neděli byla na plánu zlatá skupina, kde jsme už předváděli to, na co jsme od kluků zvyklí. Sebevědomá hra plná akcí jeden na jednoho, ale i spolupráce. Kvůli porážce se Sigmou jsme šli do semifinále z druhého místa. Pardubice nás prověřily, ale kluci ukázali vítěznou mentalitu a silné nervy v pokutových kopech. Finále proti Sigmě – opět velmi těžký soupeř, který nám dokáže konkurovat. Finálová výhra 4:3 byla pro kluky odměna za skvělé představení na celém turnaji. Aleksa Iliničič byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje,“ řekl trenér.

Aktuálně

Slavia zná los FORTUNA:LIGY

dnes
Sezona 2018/2019 FORTUNA:LIGY je rozlosována. Slavia začíná na půdě Olomouce, podzimní 290. derby pak odehraje na Letné. Poprvé se bude hrát v novém formátu základní části a nadstavby.

U17: Československý pohár pro Slavii!

včera
Povedenou sezonu zakončili mladší dorostenci U17 výhrou v Československém poháru! V něm se sešívaní utkali s vítězem slovenské ligy U17 MŠK Žilina.

Slavia TV: Zranění hráči se zapojují do tréninku

včera
Na konci minulé sezony trápily řadu slávistů zdravotní problémy. Nyní však víceméně všichni trénují s týmem, i když někteří potřebují úlevy.

Další články