U17 čeká All Stars Cup. Už posedmé

PRAHA - Ve dnech 12. - 14. června 2015 proběhne v areálu SK Slavia Praha již sedmý ročník mezinárodního juniorského turnaje ALL STARS CUP. Poprvé v historii se této akce zúčastní týmy sedmnáctiletých fotbalistů ze čtyř světových kontinentů. Své zastoupení zde budou mít Evropa, Asie, Amerika a nově i Afrika.
Letošní ročník určený hráčům narozeným v roce 1998 opět nabídne špičkovou mezinárodní konfrontaci. Pětici českých týmů (spolupořadatelé SK Slavia Praha a Bohemians Praha 1905, dále FC Zbrojovka Brno, FK Dukla Praha, FC Hradec Králové) doplněnou o jednoho zástupce ze Slovenska (AS Trenčín) čeká pravděpodobně nejtěžší test v sedmileté historii tohoto turnaje.

S velkými ambicemi přiletí týmy Olympique Marseille a Valencia CF. Zatímco Španělé budou chtít vylepšit deváté místo z roku 2013, zástupce z jihu Francie to v loňském roce dotáhl až do finále. Na úspěchy německých a portugalských klubů budou chtít letos navázat dva debutanti - Borussia Mönchengladbach a FC Porto. Další dva nováčci (HJK Helsinky, Universitatea Craiova) rozšiřují možnosti různorodé mezinárodní konfrontace o severskou a jihovýchodní fotbalovou školu.

Opět po roce vyšle na turnaj svého vyslance i Země vycházejícího slunce. Po Jokohama F. Marinos se v Praze představí JEF United, který má své sídlo v japonském městě Chiba. Na velmi úspěšné působení mexického účastníka Chivas Guadalajara (druhé a sedmé místo v posledních dvou ročnících) bude chtít navázat tým Pumas UNAM. Prvním účastníkem z Afrického kontinentu je pak alžírský klub Chabab Belouizdad.

Formát turnaje i jeho stávající podoba zůstane i v tomto roce zachována. Na každý z týmů čeká bez ohledu na výsledky celkem devět zápasů rovnoměrně rozložených do tří hracích dnů, které budou sehrány na dvou fotbalových hřištích v tréninkovém centru SK Slavia Praha.

Turnaj ALL STARS CUP 2015 pořádá sportovní a marketingová agentura All Stars Team s.r.o. ve spolupráci s Městskou částí Praha 10, organizací Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy a fotbalovými kluby SK Slavia Praha a Bohemians Praha 1905. Záštitu nad tímto turnajem převzala primátorka Prahy, starostka Městské části Praha 10 a Fotbalová asociace České republiky.

Aktuálně

V osmifinále Evropské ligy po šestnácti letech

dnes
Dvojzápas se španělskou Sevillou bude pro Slavii první účastí v osmifinále Evropské ligy od sezony roku 2002/2003, kdy na přelomu února a března sešívaní svedli vyrovnaný souboj s tureckým Beşiktaşem.

Plnili jsme taktiku, to byl klíč k úspěchu

dnes
Lukáš Masopust si připal první soutěžní start za Slavii a významným dílem přispěl k postupu v EL. „Na hřišti jsme nechali všechno a odměnilo nás to," radoval se po zápase.

Kam o víkendu na mládežnický fotbal?

dnes
Dorostenecké týmy čekají o víkendu zajímavé duely. Nejstarší tým hraje na půdě třetiligového Benešova, U16 čeká derby proti Spartě.

Další články