sparta>slavia

U19 čeká mezinárodní turnaj v Evropě

Nejstarší dorostenecká kategorie (U19) se představí na mezinárodním turnaji Al Abtal hraném v Polsku a Španělsku. Turnaje se zúčastní top týmy Evropy i výběry ze Saudské Arábie.

Kategorie U19 se už ve středu představí prvním zápasem na mezinárodním turnaji Al Abtal. Turnaj je pořádaný pod záštitou Ministerstva sportu Saudské Arábie a Saudského fondu pro rozvoj fotbalových talentů a zúčastní se ho celkem čtrnáct týmů.

Turnaj se hraje ve čtyřech skupinách, dvou zemích a třech městech. Slávisté odehrají svá utkání v Polsku ve Varšavě a ve Španělsku v Salou. Skupiny jsou rozděleny podle oblastí: Východoevropská, Západoevropská a Středomořská.

Východoevropská skupina: Legie Warszawa (Polsko), FC Midtjylland (Dánsko), Shaktar Donetsk (Ukrajina), SK Slavia Praha, Green Falcons (Arábie), White Falcons (Arábie)
Západoevropská skupina: Atletico Madrid (Španělsko), Liverpool FC (Anglie), Real Madrid CF (Španělsko), Sporting Portugal (Portugal), Green Falcons (Arábie), White Falcons (Arábie)
Středomořská skupina: Dinamo Zagreb (Chorvatsko), Olympique Marseille (Francie), Real Sociadad (Španělsko), Valencia CF (Španělsko), Green Falcons (Arábie), White Falcons (Arábie)

Turnaj je určený pro hráče narozené v roce 2003 a mladší, z toho důvodu může být slávistický tým složený i z hráčů B-týmu. Sešívaní proto pro tento turnaj budou skládat tým z více kategorií.

První utkání čeká na sešívané už tuto středu od 10:00 ve Varšavě proti arabskému White Future Falcons.

Realizační tým v čele s trenérem Markem Jarolímem pro první utkání ve Varšavě nominoval:

Brankáři: Tomáš Kolodziej, Adam Dvořák
Obránci: Pavel Behenský, David Beránek, Martin Fatrdle, Sebastian Novák
Záložníci: Štěpán Beran, Filip Šimeček, Jan Trédl, Jakub Vorel, Adam Zapletal
Útočníci: Erik Biegon, Filip Horský, Oskar Jelínek, Daniel Toula

„Jsme rádi, že se naši hráči budou moci konfrontovat na takto velkém turnaji proti silným mezinárodním soupeřům. Turnaj je skvěle organizovaný a těšíme se na jeho průběh,“ říká manažer akademie Petr Hurych.

Rozpis utkání:

10.11. White Future Falcons - SK Slavia Praha 10:00 Varšava
15.12. SK Slavia Praha - FC Midtjylland 10:00 Salou
19.1. Shaktar Donetsk - SK Slavia Praha 10:00 Salou
16.2. Green Future Falcons - SK Slavia Praha 10:00 bude určeno
23.3. Legia Warsaw - SK Slavia Praha 10:00 Varšava

Aktuálně

V sobotu od 18:00 venku proti Olomouci

dnes
Po týdenní přestávce odehrají slávisté další ligový zápas. V rámci 17. kola se představí na Andrově stadionu v Olomouci.

Děkujeme všem lékařům a zdravotníkům!

dnes
Epidemiologická situace v České republice je vážná, všichni zdravotníci jsou v plném pracovním nasazení. Slávisté vyjadřují všem lékařům a zdravotnickému personálu velké poděkování za jejich práci.

Další články