Úspěšný víkend mládežníků. Šest bodů z Motorletu i další výhry

Slunečnou sobotu vystřídala deštivá neděle. Mladí slávisté však zářili po celý víkend. Vyloupili Motorlet, na Xaverově neztratili ani bod a vyhráli i v Příbrami. Připomeňte si jejich výsledky v souhrnném článku.

Sobota 23. dubna

U19

SK Slavia Praha vs. MFK Karviná 2:1 (0:1)
Sestava: Slavata – Fatrdle, Konečný, Hunal (78. Okeh), Pudil M., Žitný, Novák (72. Vajgl), Planka, Toula, Trédl (72. Beránek), Pudil A.
Góly: 70. Planka, 90. Beránek

Sobotní program na Xaverově načala hodinu po poledni nejstarší dorostenecká kategorie. Start do utkání neměla vůbec dobrý a v 13. minutě domácí inkasovali. V honbě za vyrovnáním se sešívaným dlouho nedařilo a do šaten šly týmy za stavu 0:1. Vytouženého gólu se dočkala Slavie v 70. minutě, kdy proměnil pokutový kop David Planka. Do euforie poslal svůj tým a fanoušky David Beránek, který ve třetí minutě nastavení rozvlnil síť a červenobílí dokonali obrat, díky kterému drží první příčku v tabulce. Další bitvu mládežníci svedou 30. dubna v Českých Budějovicích.

U17

SK Slavia Praha vs. MFK Karviná 3:2 (2:0)
Sestava: Rezek – Kolář, Pančev, Bouchner, Lopatář, Jelínek (75. Dufek), Kopecký, Parpel, Zelenka (66. Wesolowsky, Fiker, Piták (66. Urban)
Góly: 6. Kolář, 42. Bouchner, 57. vlastní

Co se nepovedlo starším spoluhráčům, to ukázala sedmnáctka. Už šest minut po úvodním hvizdu se prosadil Filip Kolář a poslal domácí do vedení. Jako druhému se podařilo rozvlnit síť Danielu Bouchnerovi krátce před poločasem a sešívaní odcházeli do šaten s dvougólovým vedením v zádech. V 57. minutě bylo ještě veseleji, kdy si do vlastní sítě nešťastně srazil míč jeden z hostujících hráčů. Ale Karviná se nevzdala a o čtyři minuty později snížila. Po odpískané a proměněné penaltě v 83. minutě se hosté dostali do kontaktu skóre, ale červenobílí už si tři body utéct nenechali. Toto vítězství je pro dorostence obzvlášť důležité, jelikož znamená posun do čela tabulky. O další body bude Slavie bojovat 30. dubna v jižních Čechách.

U10

Motorlet U11 vs. SK Slavia Praha

Hodnocení trenéra Filipa Jeřábka: Zápas se hrál na hodně zmenšeném hřišti, díky čemuž nás soupeř zvládal rychle dostupovat. Kluci si s tím však díky aktivnímu pohybu a rychlé práci s míčem dokázali dobře poradit. Na obou hřištích nás však trápila efektivita v zakončení.

B-tým

SK Slavia Praha vs. Slavia Karlovy Vary 3:2 (1:1)
Sestava: Sirotník – Bárta, Behenský, Švec, Labík – Nikl – Šubert, Beran, Samek – Biegon, Moses
Góly: 22. Moses, 56. Beran, 59. Samek

Nedělní dopoledne na Xaverově se neslo ve znamení bitvy Slavie proti Slavii. První gól vstřelila ta karlovarská už po dvanácti minutách. Vyrovnat se podařilo domácím ve 22. minutě. Zásluhy si připsal Moses Usor. Na poločasovou přestávku tedy odcházely týmy smírně. O další změnu skóre se postaral v 56. minutě Štěpán Beran a posunul domácí o krok vpřed. Sešívaní odskočili na dvoubrankový rozdíl o tři minuty později, kdy proměnil pokutový kop Daniel Samek. Hostům se ještě podařilo snížit deset minut před koncem, ale po závěrečném hvizdu a výsledku 3:2 všechny body zůstaly v Praze. Další utkání čeká béčko 24. dubna proti Sokolu Houstuň.

U18

Motorlet U19 vs. SK Slavia Praha 0:1 (0:1)
Sestava: Kolodziej – Zima, Mervard, Hejduk, Atsuta – Dufek (63. Urban), Körbler, Šimeček (87. Wesolowsky) – Josef Jinoch, Kazeem (46. Orji), Vajgl (63. Mikulanda)
Góly: 19. Dufek

Zápas kategorie U18 na Motorletu byl na góly skoupý. Naštěstí pro sešívané, jediný, a nakonec rozdílový gól se podařilo vstřelit v 19. minutě Jakubu Dufkovi. Ve druhém poločase se hra rozkouskovala několika střídáními, ale na skóre už se nic neměnilo. Slavia tak stálé dýchá na záda vedoucím Bohemians, se kterými se utká v příštím zápase o první místo v tabulce. Tento šlágr je na programu v neděli 1. května.

U16

Motorlet U17 vs. SK Slavia Praha 1:3 (0:1)
Sestava: Jovanovski – Boledovič, Křístek, Hanzelka, Podroužek – Regal (57. Pech), Zamazal (68. Steklý), Pikolon – Teterya (57. Heffner), Hottek (57. Jan Jinoch), Schwan (57. Zelingr)
Góly: 33. a 60. Pikolon, 75. Steklý

Krátce po poledni na stejném místě nastoupila také šestnáctka. Také ona se dostala do vedení, a to zásluhou Samuela Pikolona v 33. minutě. Ve vedení vstoupili hosté také do druhého dějství a historie se opakovala. V 60. minutě zapsal Samuel Pikolon svůj druhý dnešní gólový příspěvek. Domácí se dostali do kontaktu skóre díky proměněné penaltě o několik minut později. Sešívané však opět uklidnil Miroslav Steklý v 75. minutě, který stanovil na konečných 1:3. Kategorie U16 je v prakticky totožné pozici jako jejich starší spoluhráči a 1. května jí čeká souboj o čelo tabulky proti Bohemians.

U15

SK Slavia Praha vs. FK Příbram 4:1 (3:1)
Sestava: Dostalík – Hubička, Kočvara, Kotrba (70. Antič), Jelínek, Korenc, Belžík, Kumpan, Adam, Filippov, Kolařík
Góly: 8. Kotrba, 31. a 77. Belžík, 33. Kočvara

Nedělní odpolední fotbalový program v Edenu začal velmi zostra a už po sedmnácti minutách se prosadily oba týmy. Nejdříve poslal Slavii do vedení Matěj Kotrba, ale Příbrami se povedlo rychle vyrovnat. Domácím se povedlo odskočit díky povedené dvouminutovce. V 31. minutě se trefil Karel Belžík a ihned poté ho napodobil Filip Kočvara. Ve druhém poločase, přesněji v 77. minutě, přidal svůj druhý dnešní gólový zápis Karel Belžík a potvrdil vítězství domácích. Po krátké pauze bude dalším soupeřem žáků v neděli 8. května Jablonec.

U13

SK Slavia Praha vs. FK Příbram U14 2:2 (1:2)
Sestava: Šiška – Jelínek (41. Baroš), Filip, Mašek, Hegar – Kupera – Mach, Srb, Svoboda (41. Chadima), Kubeš (Vlašánek) - Ilinčič
Góly: 26. Ilinčič, 65. Srb

Hodnocení trenéra Tomáše Wolfa: Soupeř hrál dlouhé nakopávané míče, takže jsme měli hodně příležitostí při výstavbě hry. V té se naši stopeři cítí sebevědomě a dá se to hodnotit pozitivně. Bohužel, i když dokážeme překonat obranné řady soupeře, nejsme efektivní, odvážní, kreativní, přímočaří a hrajeme míče zpět nebo do strany. I proto jsme se v zápase nedostali do žádné stoprocentní šance. Branky jsme dali z dvou penalt a obdrželi po dvou rohových kopech.

U12

Slavia Karlovy Vary U13 vs. SK Slavia Praha 6:6
Góly: 2x Štěpánek, Šafr, Zich, Fingerhutt, Lahoda

Hodnocení trenéra Jonathana Daviese: Většinu zápasu jsme hráli úžasný fotbal, vstřelili jsme několik skvělých gólů po akcích, kterým se věnujeme v tréninku. Soupeř hrál agresivně a dával góly z dlouhých míčů a bohužel i z našich chyb v rozehrávce.

U11

Slavia Karlovy Vary U12 vs. SK Slavia Praha 3:8
Góly: 2x Dvořák, Sklenář, Šíma, Kléma, Rakár, Petrović, Rigoci

Hodnocení trenéra Davida Pilaře: Odehráli jsme povedené utkání, kde nám k větší spokojenosti chyběl výraznější gólový rozdíl v náš prospěch. Šance jsem si vytvářeli jak po individuálních akcích, tak i po součinnostech přes výstavbu hry od gólmana, ale nedařilo se nám proměňovat šance přes urostlé brankáře soupeře.