Užívám si každý moment, říká Markovič

Povedený výkon předvedl gólman Jakub Markovič v přípravném zápase proti Austrii, ve kterém dovedl sešívané k vítězství 3:2. „Působil velice dobře a proto jsme ho na hřišti nechali celý zápas," říká trenér brankářů Radek Černý.

Mladý brankář Jakub Markovič prožil v zápase proti Austrii debut v základní sestavě Slavie. „Až na ty dva inkasované góly to z mé strany, myslím, bylo dobré,“ říká talentovaný gólman po vítězství nad rakouským klubem. „Zápas byl hodně vyrovnaný, chvilku jsme vedli a oni pak zase srovnali. Do poslední minuty se bylo na co dívat, oba týmy měly dost šancí,“ hodnotí průběh utkání Jakub Markovič.

Spokojený s vystoupením mladého gólmana byl i trenér sešívaných brankářů Radek Černý. „Pro Markoviče to byl plnohodnotný debut za A tým Slavie a myslím si, že to zvládl velice dobře,“ chválila talentovaného dorostence bývalá opora Slavie. „Chtěli jsme ho dát hlavně do začátku, abychom viděli, jak se dokáže psychicky připravit na dospělý fotbal. Díky tomu, že v bráně působil velice dobře, jsme se rozhodli, že ho na hřišti necháme celé utkání,“ přibližuje Radek Černý, proč Jakub Markovič odchytal celých devadesát minut.

Žádné konkrétní instrukce Jakub Markovič dle svých vlastních slov od trenérů před zápasem nedostal. „Jediný pokyn byl, ať si to užiju. A já si to užil. Jsem rád, že mi trenéři dali tuto šanci, a doufám, že jsem je nezklamal. Snad to není naposledy,“ dodává mladý gólman, který na soustředění v Rakousku soupeří o své místo v A týmu Slavie. „Ani mi nepřijde, že bych o něco bojoval. Užívám si to a jsem rád za každou chvilku, kterou tady strávím. S klukama jsem úplně v pohodě, myslím si, že jsme si spolu sedli,“ má jasno Jakub Markovič.

„Pro nás je Jakub v tuto chvíli člen A mužstva, ať už to bude v pozici dvojky, trojky nebo čtyřky," říká o pozici Jakuba Markoviče Radek Černý. „Má před sebou ještě Champions League za dorost a určitě dostane prostor i za B mužstvo. Jsme ale rádi, že vše zatím zvládá,“ uzavírá trenér sešívaných brankářů.

Fotogalerie

Aktuálně

Otevíráme Slavia Museum a Stadium Tour!

dnes
Přijďte si prohlédnout mistrovský pohár a další artefakty související se ziskem 20. mistrovského titulu! V sobotu 11. července znovu otevíráme Slavia Museum a Stadium Tour.

Zápas jsme zvládli jako tým. Hráli jsme velice dobře

dnes
Po remízovém derby si čas na pár otázek našel i brankář sešívaných a dost možná i největší letošní osobnost ligy Ondřej Kolář. Ten se stal i rekordmanem v počtu vychytaných nul za sezonu. „Číslo, které jsme překonali, je neuvěřitelné,“ míní gólman.

Byl to náročný rok. Byli jsme ale nejlepší a jsme po právu mistři

včera
Jan Bořil dovedl Slavii jako kapitán k titulu a mohl jej tak po posledním zápase slavnostně zvednout nad hlavu. „Být kapitánem je pro mě obrovská osobní pocta. Už jenom to stát se kapitánem, natož zvednout pohár," dojímal se po derby.

Další články