V Brně druhá ligová porážka | SK Slavia Praha

V Brně druhá ligová porážka

BRNO - Slávisté podruhé v letošní ligové sezoně prohráli. V Brně se hrálo velice atraktivní střetnutí, první velkou šanci měli domácí, ale brankář Vaniak se vytáhl se zázračným zákrokem proti střele Střeštíka.

Slavia šla do vedení ve 27. minutě, kdy po rohovém kopu Jaroslava Černého se míč odrazil k Danielu Pudilovi, ten překonal Lejsala krásnou ránou šajtlí k tyči. Brno otočilo zápas po přestávce, kdy dvakrát potrestalo nedůslednost naší obrany - po hodině hry vyrovnal Besta a po šesti minutách výborně hrající Střeštík dotáhl rychlý protiútok k vítězné brance.

„Čekali jsme těžkého soupeře, Brnu se doma daří. Začátek určitě nebyl podle našich představ, nehráli jsme dostatečně agresivně, jak jsme chtěli, Brno mělo převahu. Chtěli jsme být aktivní i směrem dopředu, ale záložníci dobře Střihavku nedoplňovali.

Gebre Selassie dostal žlutou kartu, proto jsme raději zvolili střídání a přeskupili jsme řady. Průběh hry se srovnal a šli jsme do vedení. Po přestávce jsme dvakrát inkasovali po standardkách, ta jedna byla naše a byla hodně špatně rozehraná," zhodnotil utkání trenér Karel Jarolím.

„Měli jsme šance na vyrovnání, Martin Abraham a pak Goce Toleski byl ve dvou šancích, branku jsme bohužel nedali, soupeř dal dvě, proto zvítězil," dodal slávistický kouč.

Kouč Brna Petr Uličný zářil spokojeností. „Podali jsme velice kvalitní výkon, musím své chlapce pochválit. V kabině jsem cítil velké odhodlání, tušil jsem, že zápas dopadne dobře."

Do utkání nezasáhli také noví marodi, David Hubáček má nalomený prst na noze, Mickael Tavares má pro změnu pohmožděnou ruku. Poprvé se v lize představil Jan Blažek, který střídal v druhém poločase.

Brno - Slavia 2:1 (0:1)

Branky: 59. Besta, 64. Střeštík - 27. Pudil

Brno: M. Lejsal - M. Kuncl, J. Trousil, J. Dvorník, M. Švejnoha - P. Siegl, T. Polách (83. P. Pavlík), L. Kalouda, L. Mareček, M. Střeštík (90. P. Simr) - A. Besta (90. M. Živný)
Slavia: M. Vaniak - T. Gebre Selassie (22. G. Toleski), M. Latka, E. Brabec, F. Dřížďal - M. Krajčík, M. Abraham, M. Suchý, J. Černý (74. M. Ivana), D. Pudil - D. Střihavka (64. J. Blažek)